Rio 2016: a brazil férfi röpisek harmadszor aranyérmesek

2016.08.21. 20:03
A brazil férfi röplabda-válogatott harmadik olimpiai aranyát nyerte meg (Fotó: Action Images)
A házigazda Brazília sikerével ért véget a riói olimpia férfi röplabdaversenye. A döntőben az olaszokat 3:0-ra legyőző brazilok 1992 és 2004 után harmadszor értek fel a csúcsra.

Pedig nem kezdtek rosszul az olaszok 4:1-re elléptek a meccs elején, a közte három pontot pedig 9:6-nál és 11:8-nál is tartották, de 12:10 után megtört a lendület, a brazilok pedig egy 6:0-s sorozattal fordítottak (12:16), majd már öt ponttal is vezettek (14:19), és 29 perc alatt megnyerték az első szettet (22:25).

A második felvonás hasonlóan indult, 4:1-es olasz vezetés után a brazilok ismét elkezdtek felkapaszkodni, és 11:10-es hátrányuk után zsinórban négy pontot szerezve fordítottak (11:14). Itt azonban visszajöttek az olaszok, és 14:14 után rendre csak egy ponttal tudtak vezetni a brazilok, mígnem 20:20 után az európai együttes visszavette a vezetést. A végjáték elképesztően szorosan alakult, 24:22 után az olaszok két szettlabdát is hárítottak, majd 25:24-nél és 26:25-nél az egyenlítésért volt labdájuk – mindhiába, a brazilok sorozatban három labdamenetet megnyerve növelték előnyöket (26:28).

A harmadik játszma rendkívül kiélezetten indult, először 13:11-es brazil vezetésnél volt két pont a csapatok között, de ez az állapot sem tartott sokáig (13:13), sőt, nem sokkal később már az olaszok mentek kettővel (17:15) – átmenetileg (17:17). A brazilok 24:23-nál meccslabdához jutottak, és bár ezzel még nem éltek, 25:24-nél a másodikkal már igen (24:26).

Az olaszoknak így 1996 és 2004 után ismét meg kellett elégedniük az ezüstéremmel – utóbbinál szintén a brazilokkal szemben maradtak alul.

A bronzmeccsen a háromszoros olimpiai bajnok Egyesült Államok kétszettes hátrányból legyőzte a négyszeres aranyérmes Oroszországot.