Rio 2016: Neymar bombagóllal segítette elődöntőhöz Brazíliát

2016.08.14. 04:58
A riói olimpia férfi labdarúgótornájának negyeddöntőjében Németország 4–0-ra megverte Portugáliát, ezzel 1988 óta először bejutott az elődöntőbe az ötkarikás játékokon. A legjobb négy között a dánokat 2–0-ra felülmúló Nigériával csap össze a német válogatott.

A németek első góljára az első félidő 46. percéig kellett várni, amikor Serge Gnabry vette be a portugálok kapuját, majd a fordulás után Matthias Ginter, Davie Selke és Philipp Max is betalált.

A németek fölényes győzelmüknek köszönhetően kvalifikálták magukat az elődöntőbe (az ország újraegyesítése óta először), és a Dániát 2–0-ra legyőző Nigériával mérkőznek meg a fináléba kerülésért. A portugálok nem számítanak olimpiai specialistának, hiszen eddig csak egyszer, 1996-ban jutottak be a legjobb négy közé, de érmet akkor sem szereztek.

A másik ágon a brazilok a 12. percben megszerezték a vezetést Kolumbia ellen: Neymar 30 méterről eleresztett szabadrúgásával szemben a kapus tehetetlen volt.

A 83. percig nem változott az állás, akkor jött Luan, és kettőre növelte a brazil előnyt. A vége 2–0, Neymarék Hondurasszal mérkőznek meg az elődöntő első összecsapásán.