Rio 2016: Mónica Puig nyerte a női tenisztornát egyesben

2016.08.14. 00:53
Mónica Puig nehezen hitte el, hogy olimpiát nyert (Fotó: Reuters)
Mónica Puig nyerte meg a női egyes döntőjét a riói olimpia tenisztornáján. A Puerto Rico történetének első olimpiai aranyérmét megszerző 22 éves játékos 6:3, 4:6, 6:1-re győzött a német Angelique Kerber ellen.

Angelique Kerber a 2., Mónica Puig a 34. helyen áll a női teniszezők világranglistáján, mégsem lehetett egyértelmű esélyesnek kikiáltani a németet. Nem, mert Puig a meseszerű menetelése során 6:3, 6:2-re verte meg a világranglista-14. Anasztaszija Pavljucsenkovát, 6:1, 6:1-re az idei Roland Garros-győztes Garbine Muguruzát, szintén 6:1, 6:1-re a német Laura Siegemundot, az elődöntőben pedig a kétszeres wimbledoni első Petra Kvitovát múlta felül három szettben.

A fináléban sem remegett meg a keze, fantasztikusan játszott, folyamatosan lőtte a sarkokat, vonalakat.

Az idén az Australian Opent megnyerő, Wimbledonban döntőt játszó Kerber sokáig nem is tudott mit kezdeni vele, a 6:3-ra elveszített első szett után azonban valahogy kiküzdötte a döntő játszmát. Puig nem omlott össze, sőt 5:0-ra elhúzott. Már fogadóként is volt egy meccslabdája, ám végül a saját adogatásánál, a negyedik mérkőzéslabdát tudta csak kihasználni. De kihasználta, és ezzel megszerezte Puerto Rico történetének első olimpiai aranyérmét.

Ahhoz képest, hogy eddig egyetlen WTA-tornát tudott csak megnyerni... Az ausztrál Alicia Molik athéni bronzérme után ez a második alkalom, hogy nem kiemelt egyéni női teniszező dobogóra állhatott olimpián.

Rióban a bronz Petra Kvitovához került, aki az első fordulóban Babos Tímeát győzte le.