Paralimpia: 4. lett 1500-on, az épek közt aranyat ért volna a futása

2016.09.12. 15:17
(Fotó: Action Images)
Emlékezetes döntőt rendeztek a riói paralimpián a látássérült atléták 1500 méteres síkfutó döntőjében (T13-as kategóriában). Ami egészen elképesztő: a finálé első négy helyezettje időeredménye alapján egy hónappal korábban, az épek olimpiáján ugyanezen a távon aranyérmet nyert volna. A befutó is rendkívül izgalmasra sikerült.

Az algériai Abdellatif Baka nyerte az aranyérmet, világrekordot jelentő 3:48.29-es idővel ért célba. A második az etiópiai Tamiru Demisse (3:48.49) lett, a bronzérmes a kenyai Henry Kirwa (3:49.59), a negyedik az algériai Fouad Baka (3:49.84) lett, a győztes testvére.

Augusztusban az épek olimpiáján az amerikai Matthew Centrowitz győzött 1500 méteren, 3:50.00-es idővel, óriási taktikai csata után.

A látássérült futók között három kategória van a paralimpián (T11, T12, T13), minél magasabb a szám, annál kisebb a látássérülés mértéke.