UEFA: súlyos büntetés a túlköltekező Milannak

MTI MTIMTI MTI
2018.12.14. 14:02
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) 12 millió euróra büntette az AC Milant, mivel az olasz klub nem felelt meg a pénzügyi fair play követelményeinek.

A milánóiaknak 2021. június 30-ig eleget kell tenniük a szervezet által támasztott gazdasági előírásoknak, melyek alapja, hogy az egyesületek nem költhetnek többet, mint amennyi a bevételük. Amennyiben ennek nem felel meg a Milan a jövőben sem, akkor egy évre kitiltják a nemzetközi kupaporondról.

Az UEFA hasonló okok miatt már kizárta a Milant az Európa-ligából a mostani szezonra, csakhogy a klub sikeresen fellebbezett a nemzetközi Sportdöntőbíróságnál (CAS). A piros-feketék így indulhattak a második számú európai sorozatban, melytől éppen csütörtökön búcsúztak, mivel az Olimpiakosz vendégeként elszenvedett 3–1-es vereségük azt jelentette, hogy csak harmadikként zártak a csoportjukban.

Legfrissebb hírek

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket

Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Az UEFA 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t

Francia labdarúgás
2026.06.17. 19:47

„Tisztelettel, de határozottan elutasítjuk” – a vb újoncai bírálják az UEFA elnökét

Foci vb 2026
2026.06.15. 13:23

Glasner nemet mondott a Feyenoordnak, tovább tárgyal a Milannal

Olasz labdarúgás
2026.06.09. 11:50

Továbbra sem vehetnek részt az európai kupákban az orosz labdarúgócsapatok

Minden más foci
2026.06.07. 11:38

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

Magyar Péter is ott volt a Bajnokok Ligája döntőjén – kép

Bajnokok Ligája
2026.05.30. 22:19

Az UEFA-nál Vitinha lett a budapesti BL-döntő legjobbja

Bajnokok Ligája
2026.05.30. 21:32
Ezek is érdekelhetik