Tragikusan kezdett a Milan, ez lett a veszte

2010.04.24. 23:02
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 35. fordulójának szombat késő esti mérkőzésén hiába támadott többet a Milan, védelmi megingásai következtében 3–1-es vereséget szenvedett a Palermo vendégeként, amivel gyakorlatilag elvesztette minden esélyét a bajnoki cím megszerzésére.

Fantasztikusan kezdte a mérkőzést a Palermo: a 9. percben bal oldali szöglet után Cesare Bovo teljesen egyedül mozdulhatott a megcsúsztatott labdára a hosszú oldalon, és közelről Dida kapujába vágta a labdát. 1–01–0

Fabrizio Miccoli: gól és gólpassz (Fotó: Action Images)

Mielőtt a Milan válaszolhatott volna, megszületett a második hazai gól is, méghozzá óriási védelmi hibából. A 18. percben Massimo Oddo saját tizenhatosa jobb sarkánál eladta a labdát, Abel Hernández lecsapott rá, majd miután Fabrizio Miccolitól kényszerítőben visszakapta, nagy erővel a bal alsó sarokba lőtte. 2–0

A folytatásban jobbára a vendégeknél volt a labda, de a szünetig képtelenek voltak feltörni a szicíliai védelmet. A hazaiak az 55. percig tartották az előnyüket, akkor Clarence Seedorf – Ronaldinho remek ütemű kiugratásából – szépített. 2–1

A gól feltöltötte a Milan akkumulátorait, ám hiába rohamoztak Leonardo tanítványai, a Palermo egy kósza ellencsapásból növelte előnyét. Miccoli kapott labdát a 16-os vonalánál, a kapu felé fordult, majd mintegy 15 méterről, a tétovázó Oddo mellett jobbal a bal felső sarokba kanyarított. 3–1

Kisvártatva, Javier Pastore nagyszerű közeli lövésénél Dida mentette meg a Milant a negyedik bekapott góltól, odaát pedig csupán lesgólra futotta a csereként beálló Filippo Inzaghi erejéből.

A Milan a legutóbbi hét bajnoki mérkőzéséből csupán egyet nyert meg, és az elszórt 15 pont azt jelenti, hogy már csak matematikai esélye maradt a scudettóra – és az is roppant csekély.

Az elvben még a dobogóra is esélye Palermo immár több mint 13 hónapja őrzi hazai bajnoki veretlenségét.