Totti és Palacio góljával iksz a Roma-Inter rangadón

2013.01.20. 22:59
Nincs kímélet: Totti büntetője a hálóban (Fotó: Action Images)
Rangadóval zárult az olasz labdarúgó Serie A 21. fordulója: az AS Roma az Olimpicóban 1–1-et játszott az Internazionaléval.

A Roma nekiesett az igen tartalékos Internek, két helyzettel nyitott, majd Daniel Osvaldo a 10. percben be is talált, igaz, az asszisztens lest jelzett – centiken múlott... Ha ez a döntés felháborította a Roma drukkereit, a következő fontos ítéletnek már örülhettek: a 20. percben Bradley és Andrea Ranocchia összecsapásánál tizenegyest kapott a Roma, melyet Francesco Totti erőből a jobb felső sarokba lőtt.

CAPITANO, ÉN CAPITANÓM!
Mindkét klub csapatkapitánya méltán nevezhető klublegendának: Francesco Totti és Javier Zanetti összesen 1110 Serie A-meccset (520:590) és 233 Serie A-gólt (221:12) tudhatott magáénak a rangadó előtt. Ritkán találkozik ennyi rutin az olasz élvonalban...

1–0 után Erik Lamela szép csavarása kerülte el kevéssel a kaput, majd az Inter is feléledt: Fredy Guarín egy szokásos, brutális erejű lövése szállt el a kapu fölött, Juan Jesus mellé fejelt egy szöglet után, majd Marko Livaja döngette meg félmagasan a kapufát. Az Inter egyre közelebb került a gólhoz – Federico Balzaretti egy gólvonalas mentést is bemutatott, hogy megakadályozza ezt –, majd közvetlenül az első félidő vége előtt „célba is ért", Guarín a jobb oldalról, az alapvonalról centerezett, a berobbanó Rodrigo Palacio pedig a hálóba küldte a labdát.

A második félidőben hosszabb időszakokra „eltűnt" a középpálya, nyílt volt a játék, a több lehetőség pedig a Roma előtt adódott. Az 51. percben Osvaldo egy az egyben lépett ki, de Samir Handanovic menteni tudott, majd a szlovén kapus a hajrában Lamelával tolt ki. Közben Iván Piris is pontatlan befejezéssel rontott el több lehetőséget, míg az Inter részéről Guarín lövőkedve volt végig töretlen. Igaz, a bombák ezúttal nem párosultak precíz célzással...

A sokat kezdeményező Roma erőfeszítései végül hiábavalónak bizonyultak, a fővárosiak nem tudták megszerezni a három pontot érő gólt: az Internazionale értékes döntetlennel távozott, igaz, az egy ponttal „lőtávolon kívül” van második és harmadik helyet elfoglaló Napoli, Lazio duó mögött.

A mérkőzés alatt egy játékossal kevesebb lett az Inter keretében: a török Galatasaray hivatalos honlapján bejelentette, hogy 2016-ig szóló szerződést kötött a milánóiak kegyvesztett holland irányítójával, Wesley Sneijderrel.

1. Juventus 21 15 3 3 45–14 +31 48
2. Napoli 21 13 4 4 41–19 +22 43
3. Lazio 21 13 4 4 32–21 +11 43
4. Internazionale 21 12 3 6 33–23 +10 39
5. Fiorentina 21 10 6 5 38–25 +13 36
6. Milan 21 10 4 7 38–28 +10 34
7. Roma 21 10 3 8 44–35 +9 33
8. Catania 21 9 5 7 29–27 +2 32