Serie A: újabb pofon, hármat kapott a Milan Veronában

2017.12.17. 14:30
A Verona háromszor is ünnepelhetett a Milan ellen (Fotó: ansa.it)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 17. fordulójának vasárnapi játéknapján a kiesés elől menekülő Hellas Verona hazai pályán 3–0-ra legyőzte az AC Milant.

A hét közben a Milan könnyed sikert aratott (3–0) a – botrányoktól sem mentes – Verona ellen az Olasz Kupa nyolcaddöntőjében, így nehéz volt elképzelni, hogy négy nappal később Gennaro Gattuso csapata bajba kerüljön a Hellas otthonában rendezett bajnokin.

A szinte elképzelhetetlenből azonban kőkemény valóság lett, a bajnokságban eddig mindössze két győzelmet arató Verona 3–0-ra megverte a Milant.

A gólgyártást Antonio Caracciolo kezdte: a védő a 24. percben fejelt a kapuba jobb oldali szöglet után. Az idő előrehaladtával a Milan egyre nagyobb erőket vetett be az egyenlítésért, ám a hazaiak kétszer is lekontrázták a milánóiakat: Moise Kean az 55., Daniel Bessa a 77. percben szerzett gólt.

Ráadásul a második félidő hosszabbításában egy kis videobírózás után Susót kiállította a játékvezető, így rá biztosan nem számíthatnak a piros-feketék az Atalanta elleni bajnokin.

Gattuso együttese összesen 68 százalékban birtokolta a labdát, 29 lövéssel próbálkozott (ebből csak hét talált kaput), és 13 szögletet is elvégezhetett, ez azonban nem volt elég a gólszerzéshez, így a milánóiaknak újabb kínos pofont kell elkönyvelniük.

A mérkőzés gólösszefoglalója

OLASZ SERIE A
17. FORDULÓ

Hellas Verona–Milan 3–0 (Caracciolo 24., M. Kean 55., Bessa 77.)

Szombaton játszották
Internazionale–Udinese 1–3(Icardi 16., ill. Lasagna 14., De Paul 61. – 11-esből, Barák 77.)
Torino–Napoli 1–3(Belotti 64., ill. K. Koulibaly 4., Zielinski 25., Hamsík 30.)
Roma–Cagliari 1–0(Fazio 94.)

1. Napoli 17 13 3 1 38–11 +27 42
2. Internazionale 17 12 4 1 34–13 +21 40
3. Juventus 16 12 2 2 41–14 +27 38
4. Roma 16 12 2 2 28–10 +18 38
5. Lazio 15 10 2 3 36–19 +17 32
6. Sampdoria 15 8 3 4 30–22 +8 27