Serie A: Tévez bevágta, Buffon kivédte, Allegri dühöngött

2015.04.04. 23:02
Carlos Tévez bombájával szerzett vezetést a Juventus (Fotó: Action Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 29. fordulójában a Juventus Carlos Tévez és Roberto Pereyra találatával 2–0-ra legyőzte az Empolit.

A 17 góljával a mesterlövészek listáját immár ismét egyedül vezető argentin klasszis már a mérkőzés elején próbára tette Sepét, majd Vidal és Lichtsteiner zavarta egymást, így ismét hárítani tudott a vendégek kapusa.

Az Empoli Maccarone kevéssel mellé zúgó ágyúzásával veszélyeztette Buffon kapuját, majd a játékrész utolsó perceiben megszerezte a vezetést a Juventus: a menteni igyekvő Rugani gurítását felvette Sepe, az ötös bal sarkáról járó közvetett szabadrúgás után Tévez óriási erővel bombázott a rövid felsőbe (1–0).

A fordulást követően veszélyesebbé váltak a vendégek, Pucciarelli a levegőben úszva próbálta fejjel mattolni a Juve kapuvédőjét, de Buffon nagyot védett.

Nem sokkal később sor került a „visszavágóra”, Pucciarelli ezúttal megpróbálta elhúzni a kapus mellett a labdát, de Buffon szépen ütötte el a labdát, majd az ismétlésnél is a helyén volt.

A hajrához érve Massimiliano Allegri is elégedetlenségének adott hangot, idegesen ordibált Moratával, aztán elrúgott egy üveget.

Az utolsó percekre aztán Verdi sérülése miatt megfogyatkozott az Empoli, és a Juventus a 94. percben lezárta az összecsapást, bár Tévez 16 méteres lövését még hárította Sepe, a kipattanót Pereyra futtából a kapuba passzolta (2–0).

A torinóiak sikerükkel visszaállították 14 pontos előnyüket a Romával szemben kilenc fordulóval a vége előtt.

All Goals - Juventus vs Empoli 2-0 - 04/04/2015... by footballTV

A délutáni meccsekről itt olvashat bővebben!