Serie A: megtört a Milan átka, botlott az Inter, tapad a Lazio

2015.04.04. 17:00
A Milan nagy csatában törte meg idegenbeli átkát (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 29. fordulójában a Milan október óta első idegenbeli sikerét aratta a Palermo legyőzésével, az Inter nem bírt a sereghajtó Parmával, a Lazio viszont sorozatban hetedik bajnoki győzelmével tapad a Romára.

A Palermo hiába játszott valamivel veszélyesebben, mégis hátrányban zárta az első félidőt. Pedig a szezon egyik felfedezettjének számító Dybala is próbálkozott távoli lövéssel, Quaison előtt is adódott lehetőség, de a legnagyobb helyzetet Vázquez hagyta ki: Mexes hibája után három hazai támadó maradt az egy szem Diego Lópezzel szemben, de Vázquez 5 méterről a bal alsó mellé lőtt.

Ezt pedig a 37. percben büntette a Milan, Van Ginkel jobb oldali beadására Cerci érkezett, a labda közte és Sorrentino kapus között pattogott, végül a támadó kezét érintve a kapuban kötött ki. Cerci csaknem egy év után szerzett újra gólt a Serie A-ban (ez előtt legutóbb 2014. április 13-án, még Torino-játékosként a Genoa ellen).

Még a szünet előtt Barreto bevette ugyan a vendégek kapuját, de már lesen helyezkedett, csakúgy, mint a fordulást követően Destro, így a lesgólokat tekintve 1–1-egyre végeztek a felek, a 72. percben pedig már az eredményjelzőn is ez állt, miután Dybala büntetőből egyenlített.

De a mérkőzést így a milánóiak nyertek még – október óta első idegenbeli bajnoki sikerüket aratva –, miután a 83. percben a felezővonal környékéről induló Ménez – két védővel a nyakán – 17 méterről a jobb felső sarokba lőtte szezonbeli 16. gólját, ezzel beérte Carlos Tévezt a góllista élén (1–2).

A Torino Fabio Quagliarella szabadrúgást követő kacsázó lövésével szerzett vezetést az Atalanta otthonában, majd még az első félidőben megduplázta előnyét és 2–1-es sikerével tartotta maga mögött a Milant. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy az utolsó percben Pinillát (Atalanta) és Bashát (Torino) is kiállította a játékvezető.

Az Inter Guarín szezonbeli negyedik, büntetőterületen kívülről szerzett gólja ellenére nem tudta legyőzni a sereghajtó Parmát (1–1), míg a Cesena háromgólos hátrányból mentett pontot Veronában (3–3).

A Lazio tovább tapad római riválisára, miután legyőzte idegenben a Cagliarit. Az első fél óra végén Klose juttatta előnyhöz a vendégeket, és bár a fordulást követően Sau egyenlített, Biglia büntetőjével a vendégek ismét vezetést szereztek. Érdekesség, hogy Biglia nem sokkal később újabb tizenegyest végezhetett el (Diakité kiállítása után), viszont kihagyta a ziccert. Ezt megelőzően legutóbb 2009 januárjában fordult elő, hogy a Lazio egy meccsen két büntetőt is elvégezhetett. A mérkőzés viszont így is hozott még egy gólt, a félórás intervallumokat betartó vendégek Parolo révén biztosították be a három pontot (1–3).

A Fiorentina hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Sampdoriát, így megelőzte ellenfelét, és feljött a negyedik helyre. A genovai együttes négymérkőzéses győzelmi szériája szakadt meg ezzel a vereséggel.

OLASZORSZÁG, SERIE A
29. FORDULÓ
Atalanta–Torino 1–2
(Pinilla 74., ill. Quagliarella 20., Glik 39.)
Cagliari–Lazio 1–3 (Sau 50., ill. Klose 31., Biglia 61. – 11-esből, Parolo 92.)
Genoa–Udinese 1–1 (De Maio 19., ill. Théréau 68.)
Verona–Cesena 3–3 (Toni 3., 63., J. Gómez 30., ill. Carbonero 70., Brienza 77., Succi 81.)
Inter–Parma 1–1 (Guarín 25., ill. Lila 44.)
Palermo–Milan 1–2 (Dybala 72. – 11-esből, ill. Cerci 37., Ménez 83.)
Sassuolo–Chievo 1–0 (Berardi 23. – 11-esből)
Fiorentina–Sampdoria 2–0 (Diamanti 62., Szalah 64.)