Serie A: CR minden hangszeren játszott, simán nyert a Juve

2019.02.10. 19:56
Cristiano Ronaldóról szólt a meccs (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 23. fordulójában a Juventus az egy gólt szerző és kettőt előkészítő Cristiano Ronaldo vezérletével 3–0-ra legyőzte idegenben a Sassuolót.

Az elmúlt két meccsén hatszor kapitulált a Juventus védelme, előbb 3–0-ra kikapott a gárda az Atalantától a kupában, majd a 93. percben vesztett pontokat a Parma ellen (3–3). A sorminta most 3–0-s torinói sikert ígért, és nem is kellett csalódniuk a „zebrák” szurkolóinak.

A házigazda az első félidő derekáig tartotta magát, akkor Consigli cselezgetett feleslegesen a kapuja előtt, majd a labdaeladás után Cristiano Ronaldo lövését még védte, Sami Khedira ismétlése viszont már utat talált a kapuba (0–1).

Nehéz lenne azt állítani, hogy a második félidőben minden összejött volna Cristiano Ronaldónak: előbb berohant hozzá egy szurkoló, később a kezére pattant a labda a 16-os előterében, a sípszó után elrúgott labdával fejbe lőtte Khedirát, aztán egy olyan löketet engedett el, amit csak csapattársai mentettek meg a bedobástól...

Bumm a fejbe

No, a 70. percben végül csak megtört a jég, Pjanic szögletéből a portugál klasszis mindenkit megelőzve a hálóba csúsztatott (0–2).

Cristiano Ronaldo a 31. tétmeccsén a 20. gólját szerezte meg a Juventusban, ezzel sorozatban a 13. idényben jutott el legalább 20-ig – a Manchester Unitednél három, a Real Madridnál kilenc, a Juventusnál egy ilyen évadja van.

Az utolsó percekre beállt Paulo Dybala, de újabb gólt nem ő, hanem a pillanatokkal korábban szintén a végjátékra érkező Emre Can szerzett: Cristiano Ronaldo előkészítése után okosan passzolt a hosszú alsóba (0–3).

A végén még kis híján a hazaiak is bevették a saját kapujukat, viszont újabb találat nem született, így a Juventus 3–0-ra nyert, egyszersmind sorozatban hetedszer győzte le a Sassuolót.