A sírból mentett pontot tíz emberrel a Roma

2014.12.06. 17:57
Llajics duplájával egyenlített a Roma (Fotó: Reuters)
A Serie A 14. fordulójában a Roma gyorsan kétgólos hátrányba került hazai pályán, ráadásul a második félidőben De Rossit hamar kiállították. A Farkasok azonban nem adták fel, előbb tizenegyesből szépítettek, majd Ljajics révén az utolsó percben egyenlítettek.

OLASZORSZÁG, SERIE A
14. FORDULÓ
Roma–Sassoulo 2–2 (Ljajics 78. – 11-esből, 94., ill. Zaza 15., 18.)
Torino–Palermo 2–2 (J. Martínez 35., Glik 63., ill. Rigoni 16., Dybala 43.)
PÉNTEKEN
Fiorentina–Juventus 0–0

Nagy lehetőség előtt állt a Roma a mérkőzés előtt, mert a Juventus nem tudott nyerni, így római győzelem esetén a Farkasok egy pontra megközelíthették volna a listavezetőt.

Nem tűnt lehetetlennek a feladat, hiszen a Sassuolo volt az ellenfél. Rudy Garcia, a hazaiak szakvezetője igyekezett mindenkit figyelmeztetni, hogy erős idén a zöld-fekete csapat. Ennek ellenére győzelmet várt, hiszen ebben a bajnokságban még egyetlen gárda sem volt képes nyerni a Stadio Olimpicóban a Roma ellen.

A meccs a várakozásnak megfelelően indult, beszorította a látogatókat a Roma, kereste a rést a híresen jól védekező vendégek védelmén. Nem találta, de ebből nem is lett volna gond, ha a 15. percben egy egészen elképesztő góllal nem szerez vezetést a Sassuolo.

Yanga-Mbiwa adta haza a labdát De Sanctisnak, aki már azt nézte, kit hozzon játékba, de nem vette figyelembe, hogy nagyon támadja őt Zaza, ezért a kapus felszabadító rúgása a Sassuolo csatárának lábáról vágódott a Roma kapujába. 0–1

A váratlan és előzmény nélküli góltól teljesen megzavarodott a hazaiak hátsó alakzata, amely a 18. percben újból kapitulált. Rosszul állt föl a Roma védelme, Zaza lépett ki a leshatáron, egyedül vezethette a labdát a kapusra, és 12 méterről, jobbal a jobb fölső sarokba lőtt. 0–2

A két gól után szinte teljesen visszaállt a Sassuolo a kapuja elé, ami nem tett jót a meccsnek, hiszen valahogy hiányzott a rómaiakból az átütőerő, a vendégek pedig eredményesen romboltak. Holebasz lövésénél ugyan már a védelem sem segíthetett, de ott volt a kapufa, amelyről kipattant a labda.

A második félidő elején gyorsan emberhátrányba került a Roma De Rossi buta szabálytalansága után. Ekkor úgy tűnt, nem tud kikecmeregni a gödörből a hazai csapat. Aztán Rudy Garcia hármat cserélt, és tíz emberrel is egyre jobban nyomott a Roma.

A 78. percben sikerült is a szépítés, Ljajics váltotta gólra a Vrsjalko kezezése után megítélt tizenegyest. 1–2

A végén mindent egy lapra tett fel a Roma, de a Sassuolo taktikusan ölte az időt, egészen a 94. percig, amikor csak összejött a hazaiaknak az egyenlítés. Gervinho játszott jobbra a kicsit talán lesről induló Florenzihez, aki okosan fölnézett, középre gurított, és a hosszú oldalon érkező Ljajics 7 méterről a kapu jobb oldalába vágta a Roma egyenlítő gólját. 2–2

A végén még Vrsjalko is kiállt a Sassuolóból, de az eredmény már nem változott. A sírból hozta vissza a meccset a Roma, ezzel a felzárkózás ugyan nem sikerült a Juventusra, de legalább a hazai veretlenség megmaradt. Ez is valami a BL-rangadó előtt.