Totti parádéjával döntetlent harcolt ki a Roma a Lazio ellen

2015.01.11. 14:59
Csodálatos élőképet varázsoltak az AS Roma szurkolói (Fotók: Twitter)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 18. fordulójának rangadóján az AS Roma 2–2-es döntetlent játszott a városi rivális Lazióval. A Fiorentina hatalmas csatában, hétgólos meccsen győzte le a Palermót, míg a Sampdoria az Empolinál bizonyult jobbnak.

Különleges rangadóra készülődött Róma futballszerető népe, hiszen ugyancsak régen fordult elő, hogy a Roma és a Lazio egyaránt a dobogóról várta a Derby della Capitalét. A meccs előtt a Roma abban reménykedett, hogy nyer, és ezzel a Juventus elé kerül a tabellán. A Lazio viszont bízhatott az utóbbi idők kiváló teljesítményében.

A meccs első félideje a kékek optimizmusát táplálta, hiszen jóval aktívabbak voltak a „farkasoknál”, több lövésük volt, kellemetlen letámadásukkal pedig megzavarták a Gervinho és Keita hiányát megérző Roma játékosait.

A Lazio drukkerei is kitettek magukért

A fölény a félidő közepére gólt érlelt, hiszen a 25. percben gyors akció bontakozott ki a bal oldalon. Astori nem támadta meg Felipe Andersont, aki 16 méterről az ötös környékén érkező Mauri elé emelt. De Rossi felszabadíthatott volna, de álmélkodott, így a veterán csatár öt méterről a hálóba lőtt. 0–1

Még fel sem ocsúdtak a Roma-szurkolók, amikor már kettővel vezetett a Lazio. Felipe Anderson szerzett egy kósza labdát Pjanic mellett a tizenhatos előterében, majd 17 méterről jókora lövést zúdított kapura, a lábak között elsuhanó labdát pedig későn látta meg De Sanctis, aki csak már csak a bal sarokból szedhette ki... 0–2

Az első félidőben lényegében helyzete sem volt a Romának, volt is oka Rudi Garciának elbeszélgetni a hazai futballistákkal.

Az elbeszélgetésnek meg is lett az eredménye, mert már a 47. percben sikerült szépíteni. Iturbe cselezgetett a bal oldalon, majd Strootmanhoz játszott, aki hosszan, a talán lesről, de mindenesetre a leshatárról induló, jobb oldalon feltűnő Totti felé passzolt. Totti kiváló ütemben érkezett, és hét méterről, kissé jobbról kilőtte a jobb alsót. 1–2

A gól fellelkesítette a a vendéglátót, a Lazio pedig visszaesett. Egyre nagyobb nyomás alá kerültek a vendégek, nyoma sem volt az első félidő gyenge Romájának.

A 64. percben sikerült egyenlíténi, de micsoda góllal! Bal oldali akció végén Holebasz beadása minden védő felett elszállt, Totti pedig a jobb oldalon, az ötösön belül akrobatikus mozdulattal, a levegőben úszva lőtte kapásból a labdát a kapu jobb oldalába. 2–2

Totti szelfivel ünnepelt (Fotó: Twitter)
Íme, a csodás fotó

Ritkán látni futballpályán, ami ezután történt. A góljának örvendező Francesco Totti ugyanis elkért egy telefont, és elkészített néhány szelfit a háttérben a lelkes Roma-táborral.

A hátralévő időben egyre jobban visszaesett a Lazio, a Roma pedig harcba indult a győztes gólért. Ennek ellenére a 89. percben Klose megszerezhette volna a győztes gólt a vendégeknek, ha nem véd remekül De Sanctis.

Az ellentétes félidők után igazságos pontosztozkodás született, ami azt jelenti, hogy a Juventus maradt a tabella élén.

ÉLŐKÉP A MECCS ELŐTT

AS ROMA–LAZIO 2–2

A TÖBBI, 15 ÓRAKOR KEZDŐDŐ TALÁLKOZÓN

A Fiorentina Manuel Pasqual segítségével már a 20. percben előnybe került a Palermo ellen, ráadásul a drukkerek duplán örülhettek, hiszen ez azt is jelentette, hogy a „violák" megszerezték első olasz góljukat 2015-ben. Ám a meccs itt még nem ért véget. A hazaiak második találata után feltámadt a Palermo, amely hatalmas küzdelemben 2–2-re módosította az eredményt.

A végén újra a lilák örülhettek, ugyanis Cuadrado és Joaquín találatával a második játékrész közepén már 4–2-t mutatott az eredményjelző, így már a hajrában, büntetőből betaláló Belotti gólja sem számított. Megizzadt, de 4–3-ra nyert a Fiorentina.

A Sampdoria a második félidőre hagyta a döntést, ám végül legyűrte az Empolit hazai pályán. Otthon tudott nyerni a Verona és a Cagliari is.

SERIE A
18. FORDULÓ

Atalanta–Chievo 1–1 (Zappacosta 72., ill. Lazarevics 90.)
Cagliari–Cesena 2–1 (Joao 11., Donsah 27., ill. Brienza 89.)
Fiorentina–Palermo 4–3 (Pasqual 20., Basanta 51., Cuadrado 64., Joaquín 75., ill. Quaison 59., 61., Belotti 81. – 11-esből)
Verona–Parma 3–1 (Sala 39., Toni 72., Valoti 90., ill. Lodi 63.)

AS Roma–Lazio 2–2 (Totti 48., 64., ill. Mauri 25., F. Anderson 29.)
Sampdoria–Empoli 1–0 (Éder 49.)