A harcos Roma nyert a motiválatlan Juventus ellen

2019.05.12. 20:17
Ronaldo erejéből ma csak egy lesgólra futotta
A BL-indulást érő helyezésért harcoló Roma 2–0-ra legyőzte a már bajnok Juventust a Serie A 36. fordulójában. Az első félidőben aktívabb vendégek a második félidőre teljesen kipukkadtak, így a bordó-sárgák megérdemelten tartották otthon a három pontot, és felugrottak az ötödik helyre a tabellán.
OLASZ SERIE A

36. FORDULÓ
Roma–Juventus 2–0 (Florenzi 79., Dzeko 92.)

A MECCS KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI.

Mivel a Roma három fordulóval az olasz labdarúgó-bajnokság vége előtt még mindig eséllyel pályázott a BL-helyek egyikére, mindenképpen győzelemre volt szüksége a már bajnok, de az utóbbi időben gyengélkedő Juventus ellen.

Az első félidő izgalmas játékot hozott. Többet volt a labda a Juventusnál, de a Roma helyzetei is veszélyt hordoztak magukban. A vendégek már a 8. percben vezetést szerezhettek volna, Emre Can hozta ajtó-ablak helyzetbe Cuadradót, aki viszont nem helyezte a lövést, így Mirante bravúrral védett. A római kapus aztán a 17. percben is ihletett formában mentett, ekkor Ronaldo öt ember mellett húzta meg a hazaiak tizenhatosán belül, majd Dybalához játszott, aki Cuadradóval ellentétben remekül lőtt, de így sem tudott Mirante eszén túljárni.

A Roma feltámadt, és több veszélyes támadást is vezetett, így hiába birtokolta többe a labdát a vendégcsapat, kiegyenlített lett a küzdelem, és bár Szczesnynek nem kellett védenie, izgalmas volt a találkozó. Gólt azonban nem látott a Stadio Olimpico közönsége, így vonultak szünetre a csapatok.

A második félidőben is inkább a Juve kezdeményeztett, Ronaldo többször is nehezményezte, hogy faragják, ugyanakkor El Sharawy révén veszélyes Roma-támadások miatt dühöngött Massimiliano Allegri.

Aztán még jobban dühöngött, mert elment az él a bajnok támadásaiból is. Igaz ugyan, hogy Ronaldo egyszer betalált, de lesről indult, így nem szerezték meg a vezetést a vendégek.

Ami a Juvének nem sikerült, az összejött a Romának. Némileg váratlanul egy remek Florenzi–Dzeko összjáték után a hazaiak csapatkapitánya emelt át mesterien a kifutó Szczesny fölött a 79. percben. 1–0

A gól sem sarkallta nagyobb erőbedobásra a vendégeket, egyre több helyzet alakult ki a Juventus kapuja előtt. Aztán amikor végre a Ronaldóék támadni kezdtek az egyenlítésért, egy labdavesztés után Dzeko a 92. percben bevágta a mindent eldöntő második Roma-gólt (2–0). Így a jól küzdő hazaiak a győzelmükkel az ötödik helyre léptek föl a tabellán, és tovább küzdenek a BL-indulás lehetőségéért.

A Juventus ezen a meccsen nem volt túlságosan motivált, így a legutóbbi hét meccséből csak egyszer tudott nyerni (4 vereség és 2 döntetlen mellett), de a bajnoki cím alighanem kárpótolja ezért a szurkolókat.

36. FORDULÓ

Torino–Sassuolo 3–2(Belotti 56., 82., Zaza 81., ill. Burabia 27., Lirola 71.)
Sampdoria–Empoli 1–2(Quagliarella 92. – 11-esből, ill. Farias 56., Di Lorenzo 75.)
Frosinone–Udinese 1–3(Dionisi 85., ill. Okaka 11., 44., Samir 41.)
SPAL–Napoli 1–2(Petagna 84. – 11-esből, ill. Allan 49., Rui 88.)