Fordulatos meccsen iksz a Roma és az Inter csatájában

2020.07.19. 21:31
Alexis Sánchez (balra) és Roger Ibanez harca a labdáért (Fotó: AFP)
Az olasz Serie A 34. fordulójában a bajnoki címre hajó Inter 2–2-es döntetlent játszott a Roma ellen idegenben. Így tovább harcol a dobogós helyekért, míg a Roma ezzel az egy ponttal kétpontos előnybe került az ötödik helyért zajló küzdelemben.

OLASZ SERIE A
34. FORDULÓ

Roma–Internazionale 2–2(Spinazzola 45+1., Mhitarjan 57., ill. De Vrij 15., R. Lukaku 88. – 11-esből)

A MECCS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI.

Nagyon kellett volna az Internek a győzelem a Roma ellen idegenben, hogy legyen esélye az aranyéremre, de ez nem sikerült neki. A Roma ugyanis mindenképpen indulni akar az európai kupaporondon, ezért nagy harcban áll az ötödik helyért.

Mindjárt a meccs elején, a 15. percben vezetést szerzett az Inter, ami némileg meglepő volt, hiszen egészen odáig nem is jutott el a rómaiak kapujáig. Ekkor aztán egy remek Alexis Sánchez-szöglet után a rendkívül gólerős középhátvéd, De Vrij fejelt a kapu jobb oldalába. 0–1

A Romát megzavarta a gól, időbe telt, mire a játékosainak sikerült rendezniük a soraikat, de fokozatosan átvették a játék irányítását, és amilyen váratlan volt az Inter vezetése, olyan váratlan volt a Roma egyenlítése is. Már az első félidő hosszabbításában jártunk, amikor Dzeko remekül vette észre a tizenhatoson belül Spinazzolát, aki a bal alsót vette célba, és De Vrij közreműködésével be is talált. 1–1

A második félidőben az Inter nem találta a ritmust, a Roma akarata érvényesült leginkább, és érdekes akció végén, némi flipperezés után Mhitarjan szerzett vezetést a hazaiaknak. 2–1

Az Inter szenvedett, a Roma magabiztosan járatta a labdát, és úgy tűnt, ezt a meccset meg is nyerheti. Hogy mégsem így történt, az részben az első római gól szerzőjének köszönhető, aki nem elég, hogy a saját tizenhatosán belül lyukat rúgott, ugyanazzal a mozdulattal a labda helyett Mosest találta el. Vitathatatlan tizenegyes, akármilyen bohózatba illő jelenet volt is.

A tizenegyest Lukaku belőtte (2–2), így aztán az Inter egy pontot csak elhozott Rómából, de hogy ez mire lesz elég a Juventus és az Atalanta elleni éremcsatában, az egyelőre megjósolhatatlan, ám ha a címvédő hétfőn legyőzi a Laziót, akkor igen közel kerül a bajnoki címhez.

A FORDULÓ TÖBBI VASÁRNAPI MECCSÉN
Parma–Sampdoria 2–3(Gervinho 18., Bereszynski 40. – öngól, ill. Chabot 48., Quagliarella 69., Bonazzoli 78.)
Napoli–Udinese 2–1(Milik 31., Politano 95., ill. De Paul 22.)
Brescia–SPAL 2–1 (
Zmrhal 69., 93., ill. Dabo 42.)
Fiorentina–Torino 2–0(Lyanco 2. – öngól, Cutrone 75.)
Genoa–Lecce 2–1(Sanabria 7., Gabriel 81. – öngól, ill. Mancosu 60.)

HÉTFŐ
21.45:
Juventus–Lazio (Tv:Digi Sport1)– élőben NSO-n!

SZOMBATON
Milan–Bologna 5–1(Saelemaekers 10., Calhanoglu 24., Bennaszer 49., Rebic 57., Calabria 91., ill. Tomijaszu 44.)
Cagliari–Sassuolo 1–1(Joao Pedro 63., ill. Caputo 12.)
HellasVerona–Atalanta 1–1(Pessina 59., ill. D. Zapata 50.)