Újabb győzelmével történelmet írt a Roma

2013.10.31. 20:42
Még egyszer sem kezdett csapat ilyen jól bajnokságot – jogos a római öröm (Fotó: Reuters)
Az eddig százszázalékos Roma a sereghajtó Chiavót fogadta az olasz bajnokság 10. fordulójának záró mérkőzésén. A fővárosiak nagyon nehezen, de csak bedarálták a veronaiakat. Borriello gólja azt jelentette, hogy a Roma megnyerte az első tíz mérkőzését, márpedig ilyen teljesítményre soha, egyetlen csapat sem volt még képes a Serie A-ban.

Egyáltalán nem indult istrángszaggató iramban a mérkőzés. A Roma többet támadott ugyan, de a kaput nem találta el. Tíz perc után kijött a szorításból a Chievo, de a mérkőzés előtt az utolsó helyen szerénykedő gárda elsősorban a védekezésével volt elfoglalva.

Ez a védekezés azonban elég hatékony volt, mert a Roma hiába passzolgatott a tizenhatos előterében, sokáig nem találta meg a lyukat a falon. A távoli lövések sem hoztak sikert, mivel el sem találták Puggioni kapuját.

Eltelt harminc perc, és a Roma egyáltalán nem siettette a dolgát, ugyanabban az ütemben tették-vették a labdát, mint korábban, türelmesen keresték a rést a veronaiak védekezésében. De hiába... a gólhelyzettel adós maradt a hazai gárda, így senkit nem lepett meg, hogy a félidőben gól nélküli döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok.

A MÁSODIK FÉLIDŐ

A második félidő elején a Roma kicsit jobban csipkedte magát, mint korábban. A Chievo beszorult a tizenhatosára, de a védők jól állták a sarat. Nem volt jó a meccs. A Roma ment előre, mint akit felhúztak, de egyszerűen hiányoztak az ütemváltások és a fineszes passzok.

Viszont a 60. perctől egyre jobban a kapuja elé szorult a Chievo, érezhető volt, hogy fáradnak a sárga mezes játékosok. És ahogy az ilyenkor lenni szokott, a sokadik támadásból a Roma csak begyötörte a vezető gólt.

A 67. percben ugyanis Florenzi szép cselekkel került helyzetbe a tizenhatoson belül a bal oldalon, majd kiválóan emelt középre, és az ötösön helyezkedő Borriello a hosszú sarokba fejelt. 1–0

Noha a Chievo hősiesen védekezett, de szinte felborult a pálya a nagy római rohamoktól. És bár nem táncoltatták a labdát a fülükön, de jellemző, hogy a 73. percig a vendégek kapura sem tudtak lőni.

Mindig a kötelező feladat a legnehezebb, de ez a mostani Roma ezt is megoldotta. Tíz meccset nyert zsinórban, soha, egyetlen csapat sem tudta még így kezdeni az olasz bajnokságot. Rekordot írtak tehát a „Farkasok", és jó reményekkel utazhatnak vasárnap Torinóba.

SERIE A
10. FORDULÓ, CSÜTÖRTÖKI MÉRKŐZÉS

ROMA–CHIEVO 1–0 (0–0) G: Borriello (67.)
Róma, 20.45. Vezette: Ivan Palumbo.

A FORDULÓ KORÁBBI EREDMÉNY
Cagliari–Bologna 0–3 (Garics 26., Kone 58., Pazienza 61.)
Genoa–Parma 1–0 (Gilardino 57.)
Verona–Sampdoria 2–0 (I. Gomez 51., Toni 78.)
Juventus–Catania 4–0 (Vidal 26., Pirlo 34., Tévez 66., Bonucci 71.)
Livorno–Torino 3–3 (Paulinho 25., Greco 33., Emerson 63., ill. Immobile 4., Glik 8., Cerci 87. – 11-esből)
Sassuolo–Udinese 1–2 (Zaza 25., ill. Di Natale 18. – 11-esből, Muriel 56.)
Fiorentina–Napoli 1–2 (Rossi 28. – 11-esből, ill. Callejón 12., Mertens 36.)
Milan–Lazio 1–1 (Kaká 54., ill. Ciani 72.)
Atalanta–Internazionale 1–1 (Denis 25., ill. R. Álvarez 16.)

1. Roma 10 10 24–1 +23 30
2. Napoli 10 8 1 1 22–7 +15 25
3. Juventus 10 8 1 1 22–10 +12 25
4. Internazionale 10 5 4 1 24–12 +12 19