Serie A: remek gólokkal hozta a kötelezőt a Juventus

2020.02.16. 16:56
Paulo Dybala remek góllal járult hozzá a Brescia legyőzéséhez (Fotó: AFP)
A Juventus hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Bresciát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 24. fordulójában. A Fiorentina ötöt vágott a Sampdoria otthonában, a Parma a Sassuolo vendégeként nyert.

Mindkét oldalon akadtak hiányzók: a Juventus pihentette Cristiano Ronaldót, Douglas Costa, Federico Bernardeschi, Sami Khedira és Merih Demiral sem volt bevethető, míg a túloldalon többek között Jesse Joronen, Sandro Tonali, Romulo és Daniele Gastaldello sem állt rendelkezésre. A torinóiak ennek ellenére maradtak a megszokott a 4–3–3-as formációnál, Juan Cuadrado élvezte és hálálta meg Maurizio Sarri bizalmát.

A Brescia szempontjából nem túl jól indult a találkozó, ugyanis Enrico Alfonso kapust le kellett cserélni a Gonzalo Higuaínnal való ütközése után, így a harmadik számú kapuvédő, Lorenzo Antenacci debütált a Serie A-ban. A 37. percben a nem sokkal előtte besárguló Florian Aye ütközte le Aaron Ramseyt, amiért megkapta a második sárgáját, tíz emberre fogyatkozott a Brescia. Ráadásul a megítélt szabadrúgást Paulo Dybala mesterien tekerte a tizenhatos vonalától a jobb felsőbe, így a torinóiak már a szünet előtt megszerezték a vezetést (1–0).

A házigazda kontrollálta a mérkőzést, a fordulás után is a hazaiak akarata érvényesült. A 75. percben döntötte el végleg a találkozót a címvédő: Blaise Matuidi és Cuadrado remek összjátéka után előbbi sarkazós passza után utóbbi pörgetett finoman a hálóba. 2–0

A Juventus így ismét pontelőnybe került, ráadásul üldözői, a Lazio és az Inter este egymással meccselnek. A Brescia kezd leszakadni a bennmaradást érő helyektől, a Fiorentinától ötöt kapó Sampdoriától hét pontra van.

OLASZ SERIE A
24. FORDULÓ
Udinese–Hellas Verona 0–0

Juventus–Brescia 2–0 (Dybala 38., Cuadrado 75.)
Sampdoria–Fiorentina 1–5 (Gabbiadini 90., ill. Thorsby 8. – öngól, Vlahovics 18., 57. – az elsőt 11-esből, Chiesa 40., 78. – az elsőt 11-esből)
Sassuolo–Parma 0–1 (Gervinho 25.)