Serie A: remek fordítás – az Atalantának ízlett a nápolyi

2019.04.22. 20:52
A Napoli hazai pályán 2–1-re kikapott az Atalantától olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 33. fordulójában.

A nemzetközi kupaindulásért hajtó Atalanta az ezüstérem legfőbb várományosához, a Napolihoz látogatott a forduló záró mérkőzésén. Az Európa-ligából múlt héten búcsúzó nápolyiak jól kezdték a találkozót, a 28. percben egy remek támadás végén megszerezték a vezetést. A felezőnél labdát szerzett a házigazda, José Callejón pazarul ugratta ki a jobb szélen Kévin Malcuit-t, akinek centerezését Dries Mertens juttatta a kapuba. (1–0)Dries Mertens juttatta a kapuba. (1–0)

A szünetben így előnyben volt a Napoli, amely kis híján növelte a különbséget az 50. percben, azonban Arkadiusz Milik emelését a gólvonalról tisztázták. A technológia pedig segítette a játékvezetőt, a lengyel válogatott így nem ünnepelhetett.

A NAPOLI GÓLJA ÉS MAJDNEM GÓLJA

Nem úgy Duván Zapata és az Atalanta, a kolumbiai támadó a 69. percben egyenlített. Ez volt a 21. találata a bajnokságban, ezzel beérte a góllövőlista második helyén Krzysztof Piateket, és egy gólra megközelítette Fabio Quagliarellát.

A 28 éves támadó főszereplővé lépett elő, gólja után előkészítette az Atalanta (mint később kiderült) győztes találatát: remekül tartotta meg a labdát a tizenhatoson belül, majd sarokkal visszatette Mario Pasalichoz, aki a bal alsóba lőtt. (1–2)

AZ ATALANTA GÓLJAI

Az Atalanta nagyon fontos győzelmet aratott, és feljött a negyedik, Bajnokok Ligája-főtáblát érő helyre, míg a Napoli maradt a második – előnye hat pont a harmadik Interrel szemben, öt fordulóval a vége előtt.