Serie A: parádés fordítást mutatott be a Palermo

2016.12.18. 22:44
A Palermo kétgólos hátrányból felállva 4–3-ra nyert a Genoa otthonában magyar játékosai nélkül, míg a Lazio 3–1-re győzött hazai pályán a Fiorentina ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság vasárnap esti mérkőzésein.

A Fiorentina négy nap alatt másodszor kapott ki, csütörtökön a Genoa, most a Lazio otthonában maradt pont nélkül. A rómaiak Baldé Keita gólja után Lucas Biglia tizenegyesével növelték kétgólosra előnyüket. A Fiorentina a második félidő elején Josip Ilicic büntetőjével még nem, később Mauro Zárate akciógóljával már szépített. Ezután is óriási erőkkel támadott az egyenlítésért, ám nem járt sikerrel, Stefan Radu a 90. percben eldöntötte a meccset.

A Palermo is kétgólos hátrányba került idegenben – Giovanni Simeone két gólja után egy gólpasszt is kiosztott a Genoában –, azonban parádés hajrával mégis nyerni tudott. Az 1–3-ról felálló szicíliai csapatba Sallai Rolandot és Balogh Norbertet sem cserélték be.Fiorentina négy nap alatt másodszor kapott ki, csütörtökön a Genoa, most a Lazio otthonában maradt pont nélkül. A rómaiak Baldé Keita gólja után Lucas Biglia tizenegyesével növelték kétgólosra előnyüket. A Fiorentina a második félidő elején Josip Ilicic büntetőjével még nem, később Mauro Zárate akciógóljával már szépített. Ezután is óriási erőkkel támadott az egyenlítésért, ám nem járt sikerrel, Stefan Radu a 90. percben eldöntötte a meccset.

A Palermo is kétgólos hátrányba került idegenben – Giovanni Simeone két gólja után egy gólpasszt is kiosztott a Genoában –, azonban parádés hajrával mégis nyerni tudott. Az 1–3-ról felálló szicíliai csapatba Sallai Rolandot és Balogh Norbertet sem cserélték be.

OLASZORSZÁG, SERIE A
17. FORDULÓ

Genoa–Palermo 3–4 (G. Simeone 4., 57., Ninkovics 65., ill. Quaison 42., Goldaniga 69., Rispoli 88., Trajkovszki 90.)
Lazio–Fiorentina 3–1 (B. Keita 23., Biglia 45+4. – 11-esből, Radu 90., Ill. Zárate 64.)

KORÁBBAN
Sassuolo–Inter 0–1(Candreva, 48.)
Chievo–Sampdoria 2–1 (Meggiorini 9., Pellissier 42. – 11-esből, ill. Schick 94.)
Napoli–Torino 5–3
(Mertens 13., 18., 22., 80. – a másodikat 11-esből, Chiriches 70., ill. Belotti 58., Rossettini 76., Falque 84. – 11-esből)
Pescara–Bologna 0–3
(Masina 7., Dzemaili 41., Krejcí 57. – 11-esből)
Udinese–Crotone 2–0