Serie A: Pandev meglőtte az idény legnagyobb gólját, de csak egy pontot ért

T. I.T. I.
2019.12.08. 14:29
Pandev álomgólt lőtt, majd kiállították (Fotó: Twitter)
Fordulatos mérkőzésen 2–2-es döntetlent játszott egymással a Lecce és a Genoa az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 15. fordulójában. Goran Pandev majd' 40 méterről lőtt góllal szerzett vezetést a vendégeknekí a második félidőben 10 perc alatt dolgozta le kétgólos hátrányát a házigazda.

Ekkora gól még nem volt az idényben! De szó szerint. Az OptaPaolo Twitter-oldalának hála pontosan tudjuk, Pandev 39.7 méterről emelt a kapuba a Lecce elleni találkozó 31. percében – igaz, ehhez az egykor az AC Milant is megjáró kapus, Gabriel hibája is kellett, aki a tizenhatoson kívülre szaladva röviden szabadított fel, felkínálva a lehetőséget a veterán macedónnak (0–1).

Az első félidő hosszabbításában Domenico Criscito tizenegyesből duplázta meg a vendégfórt (0–2).

Csakhogy a második játékrész már közel sem alakult ilyen jól a bajnoki tabella 18., azaz kiesést jelentő helyén álló genovaiak számára. A 60. percben egy kis szöglet után a csereként beállt Filippo Falco tekert látványos gólt a tizenhatos jobb csücskétől a hosszú felső sarokba (1–2).

A 70. minutumban az egyenlítés is összejött – az ekkor már Kevin Agudelo kiállítása miatt emberelőnyben futballozó – hazaiaknak: Falco beívelése után a szintén csereként beállt Andrea Tabanelli bólintott Andrei Radu kapujába (2–2).

A végjátékban négy perc alatt Pandev is begyűjtött még két sárgát, így a Genoa kettős emberhátrányban fejezte be a mérkőzést, s végül a pontszerzésnek is örülhetett...

OLASZ SERIE A
15. FORDULÓ

Lecce–Genoa 2–2 (Falco 60., Tabanelli 70., ill. Pandev 31., Criscito 45+5.)
Később
15.00:
Sassuolo–Cagliari
15.00:SPAL–Brescia
15.00:Torino–Fiorentina (Tv:Digi Sport2)
18.00:Sampdoria–Parma (Tv:Digi Sport1)
20.45:Bologna–AC Milan (Tv:Digi Sport1)
SZOMBAT
Lazio–Juventus 3–1 (Luiz Felipe 45+1., Milinkovics-Szavics 74., Caicedo 95., ill. C. Ronaldo 25.)
Udinese–Napoli 1–1 (Lasagna 32., ill. Zielinski 69.)
Atalanta–Verona 3–2 (Malinovszkij 44., Muriel 64. – 11-esből, Djimsiti 93., ill. Di Carmine 23., 57.)