Serie A: az özönvíz után jött Totti, és megmentette a Romát

2016.09.11. 17:08
A Roma meccsét egy órára fel kellett függeszteni (Fotó: AFP)
A nagy esőzés elmosta a Genoa–Fiorentina meccset a Serie A 3. fordulójából, míg a Roma–Sampdoria összecsapáson a szünetet követően egy órán keresztül állt a játék, majd a „farkasok” Totti remeklésével fordítottak. A Milan otthon kapott ki, Joe Hart torinói debütálása pont nélkül zárult.

A Genoa–Fiorentinát már a 28. percben le kellett fújni, mivel a pálya állapota inkább vízilabda-mérkőzés megrendezésére volt alkalmas, a találkozót később játsszák le (0–0).

A római összecsapás ugyanakkor a szünetig elment, és az eső mellett itt a gólok is potyogtak. A házigazda már a 8. percben megszerezte a vezetést, Perotti bal oldali beadása után Szalah fejelt a vendégkapu bal oldalába (1–0).

A Sampdoria ugyanakkor nem adta fel és a 18. percben látványos találattal egyenlített, Regini labdáját Muriel estében lőtte kapásból a léc alá (1–1).

Sőt, a játékrész hajrájában Quagliarella is eredményes volt, a folytatásra pedig a nagy esőzés miatt később csak egy órával később került sor, az összecsapást 17.05-kor folytatták (1–2).

A fordulást követően egy másik mérkőzés kezdődött, a Roma rohamai a 61. percben értek góllá, Totti kiugratását Dzeko váltotta gólra (2–2).

Az eset után záporoztak a lehetőségek, de Szalah és Dzeko próbálkozásai rendre kimaradtak, így úgy tűnt, a fordítás már nem jön össze.

A 93. percben viszont büntetőhöz jutott a a házigazda, a csereként beálló Totti pedig a gólpassza után be is talált, így nyert a Roma (3–2).

Az Atalanta–Torino és a Chievo–Lazio mérkőzésen a második félidőben indult be a buli, pár perc alatt mindkét meccsen betalált mindegyik csapat, aztán sokáig ismét elcsendesültek a felek, és csak az Atalanta tudott újabb gólt szerezni – így Joe Hart vereséggel mutatkozott be a Torinóban.

A Milan a 33. percben került közel a vezető gólhoz, de Sosa 20 méteres kapáslövése után a lécről kipattant a labda, a kontra végén pedig Zapata elől mentettek a védők. A fordulást követően hiába próbálkozott cserékkel felrázni a csapatát Montella, a végén az Udinese szerzett gólt: Perica lövése Abate mellkasáról pattant a bal alsóba (0–1).

A piros-feketék a nyolcperces ráadásban hiába támadtak nagy erőkkel, és reklamáltak egy büntetőt, gólt ezen a napon nem tudtak szerezni.

OLASZORSZÁG, SERIE A
3. FORDULÓ

Bologna–Cagliari 2–1(Verdi 23., Di Francesco 74., ill. Bruno Alves 82.)
Atalanta–Torino 2–1 (Masiello 56., Kessié 82. – 11-esből, ill. Falque 54.)
Chievo–Lazio 1–1 (Gamberini 52., ill. De Vrij 55.)
Genoa–Fiorentina 0–0 félbeszakadt a 28. percben, máskor fejezik be
Milan–Udinese 0–1 (Perica 88.)
Roma–Sampdoria 3–2 (Szalah 8., Dzeko 61., Totti 93. – 11-esből, ill. Muriel 18., Quagliarella 41.)