Serie A: Napoli, most Roma – újabb nagyhalat fogtak

2018.01.06. 19:51
Az Atalanta három ponttal távozott Rómából (Fotó: AFP)
Az Atalanta meglepetésre idegenben 2–1-re legyőzte az AS Romát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójában. Ráadásul úgy, hogy a bergamóiak a teljes második félidőben emberhátrányban futballoztak.

Az Atalanta négy nappal azután, hogy az Olasz Kupából kiejtette a bajnokságban listavezető Napolit, újabb nagycsapattal találkozott, hiszen az AS Románál vendégeskedett. A fővárosiaknál a lelátón találta magát Radja Nainggolan, miután szilveszterkor olyan videót osztott meg magáról a közösségi oldalán, amelyen dohányzott és alkoholt fogyasztott. A játékos elfogadta a szankciót, Francesco Totti mellett nézte a meccset.

A 14. percben megszerezte a vezetést az Atalanta: Andreas Cornelius a tizenhatoson belülre terelte a labdát, majd az ötös jobb sarkától mesterien tekert a hosszú alsóba Federico Fazio mellett. Néhány perccel később ismét mattolták Alissont a vendégek: Alejandro Gómez tartotta meg a labdát az alapvonalnál, visszagurítását 12 méterről vágta a hálóba Marten de Roon.

A Roma összezavarodott a második kapott gól után, több labdát is könnyen elszórtak a hazaiak. A vendégek azonban több helyzetet nem tudtak kihasználni. Sőt! A második gólt szerző De Roon megkapta a második sárgáját az első félidő utolsó percében, így az Atalanta emberhátrányba került a szünet előtt.

A fordulás után hamar meglett a szépítés a fővárosiaknak: Stephan El Shaarawy ugratta ki remekül a védelem mögött Edin Dzekót, aki 11 méterről a bal alsóba helyezett. Ekkor még több mint fél órája volt a Romának létszámfórban, hogy megfordítsa a mérkőzést (vagy akár egyenlítsen), de nem járt sikerrel.

Az Atalanta ezzel 2–1-re megnyerte a találkozót, tehát négy napon belül legyőzte a Napolit és az AS Romát is. A fővárosiak 2004 óta először bukták el az adott évben az első bajnokijukat, akkor a Milan múlta felül őket.

A délutáni találkozókról bővebben ide kattintva olvashatnak.

OLASZ SERIE A
20. FORDULÓ

Roma–Atalanta 1–2 (Dzeko 56., ill. Cornelius 14., De Roon 19.)
KORÁBBAN
Milan–Crotone 1–0
(Bonucci 54.)
Napoli–Hellas Verona 2–0 (Koulibaly 65., Callejón 78.)
SPAL–Lazio 2–5 (Antenucci 8., 30. – az elsőt 11-esből, ill. Luis Alberto 5., Immobile 19., 26., 41., 50.)
Benevento–Sampdoria 3–2 (Coda 69., 84., Brignola 91., ill. Caprari 46., Kownacki 94.)
Genoa–Sassuolo 1–0 (Galabinov 80.)
Torino–Bologna 3–0 (De Silvestri 38., Niang 53., Iago Falque 85.)