R. Gy. 2020.07.12 21:32 Frissítve: 2020.07.13 08:54

Elhozott egy pontot Nápolyból a Milan

Az olasz Serie A 32. fordulójában a remek formába lendülő Milan közvetlen riválisa, a Napoli otthonába látogatott. Bár a hazaiak sokkal több lehetőséget kidolgoztak, meg kellett elégedniük a döntetlennel (2–2), de legalább annak örülhettek, hogy a Milan nem tudta megelőzni őket.

Calhanoglu (balra) és Zielinski (jobbra) párharca a döntetlenül végződött meccsen (Fotó: AFP)
OLASZ SERIE A
32. FORDULÓ

Napoli–Milan 2–2 (Di Lorenzo 34., Mertens 60., ill. Theo Hernández 20., Kessié 73. – 11-esből)

A MECCS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI!

A nemzetközi kupaindulásért vívott harcban nagyon fontos meccset vívott egymással Nápolyban a Napoli és a Milan. A vendégek az utóbbi időben remekül játszottak, a Juventust is biztosan verték, és abban bíztak, hogy a jó sorozatuk délen is folytatódik.

Ehhez képest az első félidőben sokkal aktívabb és veszélyesebb volt a Napoli, többször is Donnarummának kellett bravúrral védenie. Aztán ahogy lenni szokott, az első valamirevaló támadását góllal fejezte be a Milan. A 20. percben Rebic remek passzát Theo Hernández vágta 3 méterről a hálóba. 0–1

Kissé meglepő volt a gól, de még negyedórát sem tartott a milánói előny, mert a 34. percben összejött az egyenlítés a Napolinak, méghozzá egy szabadrúgás után. Insigne ugyanis a tőle megszokott módon veszélyesen csavart a kapu irányába, és bár mindenki előtt elsuhant a labda, de még bement volna a kapuba, ha Donnarumma nem kapott volna bele. A kapus balszerencséjére a labda éppen Di Lorenzo elé pattant, aki néhány lépésről egyenlített. 1–1

Jobban játszott a Napoli, de hiába próbálkozott tízszer is az első félidőben, csak egyszer talált be, akárcsak a Milan, amelynek több veszélyeztetése nem is volt...

A második félidőben valamivel többet veszélyeztetett a Napoli, de a Milan védői mellett már kevesebb lehetőségük adódott. A 60. percben viszont sikerült végigvinni egy akciót, amelynek a végén Mertens lövése megpattant, így Donnarumma nem tudott hárítani. 2–1

Úgy tűnt, ezzel a nápolyi csapat akár meg is szerezheti a három pontot, de elég volt egyetlen kihagyás a hazai védelemnél, és tizenegyeshez jutott a Milan, amelyet Kessié biztosan belőtt. 2–2

A 87. percben megfogyatkozott a Milan, Saelemekers két perc alatt két sárgát is kapott, így mehetett zuhanyozni. Az utolsó negyedórában amúgy is sokat támadó Napoli rátett egy lapáttal a győzelem megszerzéséért, de hiába. Ennek a döntetlennek a Roma örülhetett, mert kétpontos előnybe került a Napolival szemben az ötödik helyen, és a Milan sem tudott előzni a Vezúv árnyékában.

A 32. FORDULÓ TÖBBI MECCSÉN
Cagliari–Lecce 0–0
Fiorentina–Hellas Verona 1–1 (Cutrone 96., ill. Faraoni 18.)
Parma–Bologna 2–2 (Kurtic 93., Inglese 95., ill. Danilo 3., R. Soriano 16.)
Udinese–Sampdoria 1–3 (Lasagna 37., ill. Quagliarella 45+1., Bonazzoli 84., Gabbiadini 94.)
Genoa–SPAL 2–0 (Pandev 24., Schöne 54.)
Hétfő
21.45: Internazionale–Torino (Tv: Digi Sport2)

Szombati eredmények
Juventus–Atalanta 2–2 (C. Ronaldo 55., 90. – mindkettőt 11-esből, ill. D. Zapata 16., Malinovszkij 80.)
Lazio–Sassuolo 1–2 (L. Alberto 33., ill. Raspadori 52., Caputo 91.)
Brescia–Roma 0–3 (Fazio 48., Kalinic 62., Zaniolo 74.)

Olasz labdarúgás KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN

Portré és elemzés a Lazio évtizedes rekordokat ostromló, légiósként többször is megbukó gólvágójáról.

2020.08.01 14:36:13

Olasz labdarúgás K. T. I.

A milánóiak már az 50. másodpercben megszerezték a vezetést. Az Atalantának minden kifelé pattant.

2020.07.31 10:06:05

Olasz labdarúgás BACSKAI JÁNOS

És háromszor is cserélhet még, Griezmann, Milik és Jorginho is a torinóiak célkeresztjében.

2020.07.29 21:39:33

Olasz labdarúgás NSO

A portugál csillag nem talált a kapuba, a házigazda Cagliari ellenben kettőt értékesített a helyzetei közül.