Elhozott egy pontot Nápolyból a Milan

R. Gy.R. Gy.
2020.07.12. 21:32
Calhanoglu (balra) és Zielinski (jobbra) párharca a döntetlenül végződött meccsen (Fotó: AFP)
Az olasz Serie A 32. fordulójában a remek formába lendülő Milan közvetlen riválisa, a Napoli otthonába látogatott. Bár a hazaiak sokkal több lehetőséget kidolgoztak, meg kellett elégedniük a döntetlennel (2–2), de legalább annak örülhettek, hogy a Milan nem tudta megelőzni őket.
OLASZ SERIE A
32. FORDULÓ

Napoli–Milan2–2 (Di Lorenzo 34., Mertens 60., ill. Theo Hernández 20., Kessié 73. – 11-esből)

A MECCS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI!

A nemzetközi kupaindulásért vívott harcban nagyon fontos meccset vívott egymással Nápolyban a Napoli és a Milan. A vendégek az utóbbi időben remekül játszottak, a Juventust is biztosan verték, és abban bíztak, hogy a jó sorozatuk délen is folytatódik.

Ehhez képest az első félidőben sokkal aktívabb és veszélyesebb volt a Napoli, többször is Donnarummának kellett bravúrral védenie. Aztán ahogy lenni szokott, az első valamirevaló támadását góllal fejezte be a Milan. A 20. percben Rebic remek passzát Theo Hernández vágta 3 méterről a hálóba. 0–1

Kissé meglepő volt a gól, de még negyedórát sem tartott a milánói előny, mert a 34. percben összejött az egyenlítés a Napolinak, méghozzá egy szabadrúgás után. Insigne ugyanis a tőle megszokott módon veszélyesen csavart a kapu irányába, és bár mindenki előtt elsuhant a labda, de még bement volna a kapuba, ha Donnarumma nem kapott volna bele. A kapus balszerencséjére a labda éppen Di Lorenzo elé pattant, aki néhány lépésről egyenlített. 1–1

Jobban játszott a Napoli, de hiába próbálkozott tízszer is az első félidőben, csak egyszer talált be, akárcsak a Milan, amelynek több veszélyeztetése nem is volt...

A második félidőben valamivel többet veszélyeztetett a Napoli, de a Milan védői mellett már kevesebb lehetőségük adódott. A 60. percben viszont sikerült végigvinni egy akciót, amelynek a végén Mertens lövése megpattant, így Donnarumma nem tudott hárítani. 2–1

Úgy tűnt, ezzel a nápolyi csapat akár meg is szerezheti a három pontot, de elég volt egyetlen kihagyás a hazai védelemnél, és tizenegyeshez jutott a Milan, amelyet Kessié biztosan belőtt. 2–2

A 87. percben megfogyatkozott a Milan, Saelemekers két perc alatt két sárgát is kapott, így mehetett zuhanyozni. Az utolsó negyedórában amúgy is sokat támadó Napoli rátett egy lapáttal a győzelem megszerzéséért, de hiába. Ennek a döntetlennek a Roma örülhetett, mert kétpontos előnybe került a Napolival szemben az ötödik helyen, és a Milan sem tudott előzni a Vezúv árnyékában.

A 32. FORDULÓ TÖBBI MECCSÉN
Cagliari–Lecce0–0
Fiorentina–Hellas Verona 1–1(Cutrone 96., ill. Faraoni 18.)
Parma–Bologna 2–2(Kurtic 93., Inglese 95., ill. Danilo 3., R. Soriano 16.)
Udinese–Sampdoria 1–3(Lasagna 37., ill. Quagliarella 45+1., Bonazzoli 84., Gabbiadini 94.)
Genoa–SPAL 2–0(Pandev 24., Schöne 54.)
Hétfő
21.45:Internazionale–Torino (Tv:Digi Sport2)

Szombati eredmények
Juventus–Atalanta 2–2(C. Ronaldo 55., 90. – mindkettőt 11-esből, ill. D. Zapata 16., Malinovszkij 80.)
Lazio–Sassuolo 1–2(L. Alberto 33., ill. Raspadori 52., Caputo 91.)
Brescia–Roma 0–3(Fazio 48., Kalinic 62., Zaniolo 74.)

1. Juventus 32 24 4 4 67–32 +35 76
2. Lazio 32 21 5 6 68–35 +33 68
3. Atalanta 32 20 7 5 87–41 +46 67
4. Internazionale 31 19 8 4 65–33 +32 65
5. Roma 32 16 6 10 59–43 +16 54
6. Napoli 32 15 7 10 52–43 +9 52