Kiállítások, kimaradt tizenegyes, rengeteg hazai helyzet, de Juventus-győzelem Nápolyban

2019.03.03. 20:15
Pjanic szabadrúgása a hálóban kötött ki (Fotó: AFP)
A Napoli és a Juventus rangadóján, a Serie A 26. fordulójában volt minden, amitől a tabella élén álló két csapat meccse érdekes lehet: kiállítások, kihagyott tizenegyes, számtalan lövés és helyzet, valamint óriási küzdelem. Végül a Juve nyerte meg idegenben a csatát, és 16 pontos előnyre tett szert az olasz bajnoki versengésben.

OLASZ SERIE A
26. FORDULÓ
NAPOLI–JUVENTUS 1–2 (Callejón 61., ill. Pjanic 29., Emre Can 39.)
Nápoly,San Paolo, 42 667 néző.Vezette:Rocchi

A MECCS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI.

Nehéz feladat várt a Napolira a Juventus elleni rangadó előtt, hiszen hiába állt a második helyen a Serie A tabelláján, 13 pontos hátránnyal üldözte a fehér-feketéket. Hazai pályán azonban jogosan számíthattak arra a nápolyiak, hogy lelkes közönségüktől űzve akár el is kaphatják a listavezetőt.

Neki is ugrottak a torinóiaknak, immár a Kínába szerződött Marek Hamsík nélkül. Márpedig amikor a szlovák futballista legutóbb kihagyta a két csapat egymás elleni meccsét, akkor még mindkét együttes a Serie B-ben szerepelt. Nem ma volt. Egészen pontosan 2007 áprilisában.

Elsősorban Zielinski volt nagyon veszélyes, sehogy sem tudták megállítani a Juve védői, de szerencséjükre a lengyel lövéseibe rendre hiba csúszott.

Ám nemcsak a hazai csatárok hibáztak, hanem a védők is, és a 25. percben egy rossz hazaadás után Ronaldo csapott le a labdára, elhúzta a kapus mellett, majd elesett. A nézők szerint műesés volt, a bíró szerint szabadrúgás és kiállítás. Így aztán Alex Meret mehetett zuhanyozni, sőt hogy a hazaiak még szomorúbbak legyenek, a megítélt szabadrúgásból Pjanic szép gólt szerzett, főleg azért, mert a többség arra számított, hogy Cristiano Ronaldo lövi majd el... 0–1

A kiállítás után nem siettette a dolgokat a Juventus, visszahúzódott, a hazaiak pedig, mintha nem is tíz emberrel játszottak volna, támadtak vadul. Akár egyenlíthettek is volna, Zielinski lövése azonban a 29. percben a kapufát találta el.

Az egyenlítés nem jött össze, ráadásul tíz perc múlva növelte előnyét a Juve. Egy kisszögletet követő jobb oldali beadás után Emre Can maradt egyedül a Napoli ötösén, és onnan fejelt kapura. A labda megpattant Hysajon, de amúgy is bement volna. 0–2

Az első félidő utolsó pillanatai csendes apátiában teltek, nehezen tudta volna elképzelni a publikum, hogy ebből valami jól sülhet ki, sőt egy óriási zakó képe is felrémlett...

Hogy aztán a második játékrészben minden felboruljon, és egy óriási meccs alakuljon ki. Ehhez először is az kellett, hogy az első gól szerzője, Miralem Pjanic egy teljesen ártatlan helyzetben elkövetett kezezésével második sárga lapot kapjon, és kiegyenlítődjön a felek létszáma.

Utána pedig az, hogy a Napoli egészen elképesztő módon hosszú percekre beszorította a kapuja elé a Juventust, amely még a felezővonalon sem tudott átlépni. Egy tucat szögletet, rengeteg lövést, millió blokkolást láthattunk. Főleg Zielinski volt elemében. A hazaiak több mint hússzor próbálkoztak lövéssel vagy fejessel, ám nem céloztak jól, csak a 61. percben, amikor sikerült a szépítés. Egy kiválóan kapu elé csavart labdára Callejón érkezett a leggyorsabban, és 4 méterről a háló közepébe lőtt. 1–2

Órási bajban volt a Juventus, szinte feltörte a védők hátát a háló, és még Ronaldo is többször a saját tizenhatosán belül védekezett. A 83. percben úgy tűnt, siker koronázza a hazaiak egyenlítési törekvéseit: Alex Sandro kezéhez ért Fabián lövésszerű beadása, majd némi videobírózás után Rocchi befújta a tizenegyest.

Insigne a mennybe mehetett volna, de túlságosan is helyezni akarta a labdát, amely a jobb kapufáról pattant ki... Ezután kipukkadt a Napoli, már nem volt képes újra felállni a padlóról, így az utolsó perceket kivédekezte a Juventus, és tizenhat pontos előnyre tett szert a táblázaton.

A TÖBBI TALÁLKOZÓN
Atalanta–Fiorentina 3–1
(Ilicic 28., A. Gómez 34., Gosens 59., ill. Muriel 3.)
Torino–Chievo 3–0(Belotti 76., Rincón 92., Zaza 93.)
Udinese–Bologna 2–1(De Paul 25. – tizenegyesből, Pussetto 79., ill. Palacio 39.)
Genoa–Frosinone0–0
SPAL–Sampdoria 1–2(Kurtic 94., ill.Quagliarella 4., 11.)
SZOMBATON
Lazio–Roma 3–0
(Caicedo 12., Immobile 72. – 11-esből, Cataldi 89.)
Empoli–Parma 3–3
(Dell'Orco 19., Caputo 59. – 11-esből, Bruno Alves 91. – öngól, ill. Gervinho 13., Rigoni 45+1., Bruno Alves 82.)
Milan–Sassuolo 1–0(Lirola 35. – öngól)
PÉNTEKEN

Cagliari–Internazionale 2–1(Ceppitelli 31., Pavoletti 43., ill. L. Martínez 38.)