Serie A: nagy pofon a Napolinak, vége a 106 napos menetelésnek

2015.12.06. 14:28
Higuaínéknak a 87. percig semmi nem jött össze, utána pedig már mindegy volt (Fotó: Reuters)
A Napoli meglepetésre 3–2-s vereséget szenvedett a kiesés elől menekülő Bologna otthonában Serie A 15. fordulójának vasárnapi mérkőzésén. Maurizio Sarri együttese legutóbb augusztus 23-án, 106 nappal ezelőtt, az első olasz bajnoki fordulóban kapott ki tétmérkőzésen, a mostani vereség következtében nem csak a hosszú (18 mérkőzés) veretlenségi sorozat lett oda, hanem a tabellán elfoglalt első hely is.

A Napoli egy héttel ezelőtt vette át a vezetést a Serie A tabelláján, erre korábban csak Diego Maradona korszakában volt példa. Mivel az Inter szombaton legyőzte a Genoát, a délieknek Bolognában győzelemre volt szükségük az éllovas pozíció megtartásához.

A mérkőzést hatalmas iramban kezdte a kiesés rémével fenyegetett Bologna, Mattia Destro már a 14. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A Napoli szeptember 13. óta először került hátrányba olasz bajnoki mérkőzésen. Hét perccel később Luca Rossettini szöglet után sokkolta a Napolit és növelte 2–0-ra az előnyt. Kétgólos hátrányban ebben a szezonban még nem volt a Nápoly.

A második félidőben mindent egy lapra feltéve rohamozott a Napoli, de úgy tűnt, ezen a mérkőzésen csak a Bologna tud gólt szerezni, miután Mattia Destro a 60. percben megszerezte második gólját (3–0).

A hajrában Gonzalo Higuaín góljai révén feltámadtak a vendégek, az argentin csatár a 87. és a 90. percben is betalált, némi izgalmat csempészve a négyperces hosszabbításba, de az egyenlítés nem jött össze. Higuaín ezzel 14 találatnál jár a Serie A-ban, és továbbra is vezeti a góllövőlistát.

A Napoli vereségével nemcsak az első helye veszett el, de a második is veszélybe került: ha a Fiorentina győz, megelőzi Hamsíkékat.