Serie A: Nagy Ádámék ellen nyert először a Milan Gattusóval

2017.12.10. 22:38
Bonaventura döntötte el a Bologna elleni meccset (Fotó: AFP)
Megszerezte első győzelmét Gennaro Gattuso irányításával az AC Milan: a Nagy Ádámmal felálló Bolognát győzte le hazai pályán 2–1-re az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 16. fordulójában. A milánóiak mindkét gólját Giacomo Bonaventura jegyezte, míg az ellenfélnél Nagy Ádám kezdőként kapott lehetőséget.

Gennaro Gattuso edzősködése nem kezdődött túl jól a Milannál: előbb jött a sereghajtó Benevento elleni kínos döntetlen, majd a Rijekától elszenvedett vereség az Európa-ligában. A 4–3–3-as formációban pályára lépő milánóiak 399 perc után szereztek újra gólt a San Siróban, amikor a Bologna elleni mérkőzés 10. percében előnybe kerültek. Nikola Kalinic fejelte le Ignazio Abate előreívelését Giacomo Bonaventurához, aki 15 méterről laposan lőtt a vendégek hálójába, a megpattanó lövés megtévesztette Antonio Mirantét. (0–1)

Nagy Ádám kezdőként kapott lehetőséget a Bolognában, amely még az első félidőben egyenlíteni tudott: a gólt két korábbi Milan-játékos hozta össze. Mattia Destro verte meg a védőjét, majd visszagurítását Simone Verdi emelte a bal felsőbe tíz méterről. (1–1)

A magyar válogatott középpályást a fordulás után, a 64. percben lecserélték, a Milan tizenkét perccel később pedig eldöntötte a találkozót. Fabio Borini ívelt a tizenhatoson belülre, míg az előrehúzódó Bonaventura hat méterről a kapu bal oldalába fejelt. (2–1)

A Milan szeptember óta először nyert a San Siróban a Serie A-ban.

A délutáni mérkőzésekről bővebben ide kattintva olvashatnak.

SERIE A
16. FORDULÓ
Milan–Bologna 2–1 (Bonaventura 10., 76., ill. Verdi 23.)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Chievo–AS Roma 0–0
Napoli–Fiorentina 0–0
SPAL–Hellas Verona 2–2 (Paloschi 86., Antenucci 88. – 11-esből, ill. Cerci 55. – 11-esből, Cáceres 69.)
Udinese–Benevento 2–0 (Barák 5., Lasagna 41.)
Sassuolo–Crotone 2–1 (Goldaniga 49., Politano 61., ill. Acerbi 66. – öngól)