Serie A: ilyen még nem történt a Napolival Sarri irányítása alatt

2017.12.10. 16:56
A Napoli nem bírt a Fiorentinával (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában a Napoli hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Fiorentinával. A nápolyiak sorozatban a második bajnokijukon maradtak nyeretlenek.

Újra élre állhatott volna a bajnokságban a Napoli, ehhez azonban le kellett volna győznie a Fiorentinát. A legutóbbi két meccsüket (a Juventus elleni bajnokit, valamint a rotterdami Bajnokok Ligája-csoportmérkőzést a Feyenoorddal) elveszítő nápolyiak domináltak már az első percektől kezdve, Jorginho jó lövése után azonban a túloldalon Giovanni Simeone a hálóba talált, de lesről.

Innentől kezdve a firenzeiek előtt adódtak a nagyobb lehetőségek, Simeone ziccerét fogta Pepe Reina, majd Marco Benassi sem tudott túljárni a rutinos spanyol kapus eszén az első félidőben. A fordulás után Piotr Zielinski került helyzetbe, ám nem találta el a kaput, majd Dries Mertens dönthette volna el a találkozót a hajrában, csakhogy a kapusba bombázott hat méterről.

A Napolinak a legutóbbi két bajnokiján nem sikerült gólt szerezni, ez Maurizio Sarri irányítása alatt először fordult elő a csapattal. Az 1965–1966-os szezon óta első ízben történt meg a Serie A-ban, hogy a Napoli, az Inter, a Juventus és az AS Roma is gól nélküli döntetlent játszott egyazon fordulóban.

Az Udinese könnyedén legyőzte a sereghajtó Beneventót, míg a SPAL az utolsó öt percben két gólt szerezve mentett pontot a Hellas Verona ellen.

SERIE A
16. FORDULÓ
Napoli–Fiorentina 0–0
SPAL–Hellas Verona 2–2 (Paloschi 86., Antenucci 88. – 11-esből, ill. Cerci 55. – 11-esből, Cáceres 69.)
Udinese–Benevento 2–0 (Barák 5., Lasagna 41.)