Serie A: legutóbb Trezeguet tett olyat, mint CR7 – győzött a Juve

T. I.T. I.
2020.01.19. 22:43
Cristiano Ronaldo, a nem szomorú szamuráj (Fotó: AFP)
A Juventus hazai pályán 2–1-re legyőzte a Parmát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójában, ezzel kihasználta az Internazionale botlását és négy pontra növelte előnyét az élen.

A meccs embere a duplázó Cristiano Ronaldo volt. A portugál támadó ezzel a 2019–2020-as évadban is 15 bajnoki gól fölé jutott, ez zsinórban 14. ilyen idénye az európai topligákban.

Egy másik, 15 esztendőre visszatekintő csúcsot is beállított az ötszörös aranylabdás, 34 esztendős támadó, aki zsinórban a hetedik Serie A-meccsén tudott eredményes lenni. Ez Juventus-játékossal 2005 decembere óta nem fordult elő, akkor a francia David Trezeguet futott hasonlóan jó szériát.

A két CR-gól között a dán Andreas Cornelius is megzörgette a hálót (épp Ronaldo mellől fejelt). A Parma 26 éves támadója az 55. percben talált a kapuba – ezzel három percig nézett ki úgy, hogy a „keresztesek” megtréfálhatják a Juvét.

A torinói klub győzelmével négy pontra leszakította magáról a Lecce otthonában döntetlent játszó, a tabella második helyén álló Internazionalét.

OLASZ SERIE A
20. FORDULÓ
KÉSŐBB
Juventus–Parma 2–1 (C. Ronaldo 43., 58., ill. Cornelius 55.)
KORÁBBAN
Genoa–Roma 1–3 (Pandev 45., ill. Ünder 6., Biraschi 44. – öngól, Dzeko 74.)
Bologna–Verona 1–1 (Bani 21., ill. Borini 81.)
Brescia–Cagliari 2–2 (Torregrossa 27., 49., ill. Joao Pedro 21., 68. – 11-esből)
Lecce–Inter 1–1 (Mancosu 77., ill. Bastoni 72.)

Milan–Udinese 3–2 (Rebic 48., 93., T. Hernández 72., ill. J. Larsen 66., Lasagna 85.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Napoli–Fiorentina 0–2 (Chiesa 26., Vlahovics 74.)
Lazio–Sampdoria 5–1 (Caicedo 7., Immobile 17., 20., 67. – a másodikat és a harmadikat 11-esből, Bastos 54., ill. Linetty 70.)
Sassuolo–Torino 2–1 (Boga 61., Berardi 73., ill. Locatelli 20. – öngól)