Serie A: könnyed római 3-0, kevés volt az Icardi-dupla az Internek

2014.11.09. 22:43
A duplázó Icardi is csalódottan vette tudomásul, hogy Nicolas López betalált (Fotó: Reuters)
Az olasz labdarúgó-bajnokságban két mérkőzés maradt vasárnap estére: az Internazionale hátrányból fordítva, a meccset emberhátrányban befejezve végül ikszelt a hajrában egyenlítő Hellas Verona ellen, míg az AS Roma 3–0-ra intézte el a Torinót.

A Roma a listavezető városi riválisa, a Torino ellen tervezte begyűjteni a három pontot, és mindez sikerült is, méghozzá kifejezetten könnyedén. Francesco Totti passza után Vaszilisz Toroszidisz már a 8. percben megszerezte a vezetést a „farkasok” ellen, majd Seydou Kéita a 27. percben egy jól eltalált lövéssel megduplázta az előnyt.

A mérkőzést az 58. percben Adem Ljajics szép gólja döntötte el, és a hajrában a Roma még fölényesebbé is tehette volna a különbséget, ám Gervinho találatát les miatt érvénytelenítették. A rómaiak számára jó hír, hogy a meccs hajrájában – nyolc hónap kihagyás után – visszatérhetett a pályára Kevin Strootman.

Az Inter–Verona meccs érdekfeszítőbben alakult. Azon a mérkőzésen is született egy gyors gól, miután Luca Toni már a 10. percben betalált egy ellentámadás végén. Néhány perccel később jött az egyenlítés, Rodrigo Palacio előkészítése után Mauro Icardi vette be Rafael kapuját. A milánóiak az első fél óra után 78 százalékban birtokolták a labdát, hiába jöttek azonban a helyzetek is, a vezetést ekkor még nem, csak a második félidő elején tudta átvenni Walter Mazzarri együttese.

A gólszerző ismét Icardi volt, aki kíméletlenül kihasználta a veronai védők hibáját. Ezzel azonban egyáltalán nem került milánói mederbe a meccs, hiszen az 51. percben tizenegyeshez és emberelőnyhöz jutott a Hellas, ám Gary Medel kiállítása után Samir Handanovic kivédte Toni büntetőjét. A szlovén kapusnak ez volt a harmadik tizenegyesvédése a bajnokságban!

Megváltozott a játék képe, a nagy esőzés közepette Lazarosz Hrisztodulopulosz a kapufát találta el, így maradt az előny az Internél. Egészen a 89. percig, amikor a csereként beállt Nicolas López a neki a labdát sarkazással lekészítő Javier Saviola okos lekészítése után a bal alsóba zúdította. A Hellas Verona újra – immár ötödször a bajnokságban – pontot szerzett hátrányból, ezúttal egy pont jutott neki Milánóban.

OLASZORSZÁG, SERIE A
11. FORDULÓ

Internazionale–Hellas Verona 2–2 (Icardi 18., 48., ill. Toni 10., N. López 89.)
Roma–Torino 3–0 (Toroszidisz 8., S. Kéita 27., Ljajics 58.)
KORÁBBAN
Fiorentina–Napoli 0–1 (Higuaín 61.)
Chievo–Cesena 2–1 (Pellissier 48., 90., ill. Djuric 88.)
Empoli–Lazio 2–1 (Barba 52., Maccarone 55., ill. Djordjevics 66.)
Juventus–Parma 7–0 (Llorente 23., 36., Lichtsteiner 29., Tévez 50., 58., Morata 76., 88.)
Palermo–Udinese 1–1 (Dybala 42. – 11-esből, ill. Thereau 5.)
Cagliari–Genoa 1–1 (Diego Farias 17., ill. Rossettini 53. – öngól)

1. Juventus 11 9 1 1 25–4 +21 28
2. Roma 11 8 1 2 19–6 +13 25
3. Napoli 11 6 3 2 20–12 +8 21
4. Sampdoria 11 5 5 1 14–8 +6 20
5. Lazio 11 6 1 4 21–13 +8 19
6. Genoa 11 5 4 2 15–11 +4 19