Serie A: két öngól és 4–1-es siker – Nagy Ádámék szinte biztosan bent maradnak

2019.05.13. 21:09
Nagy Ádám csapata, a Bologna 4–1-re megverte hazai környezetben a Parmát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 36. fordulójának hétfői játéknapján, ezzel gyakorlatilag biztossá tette a bennmaradását. A magyar válogatott középpályás végig a kispadon ült.

A Bologna már az első félidőben többgólos előnybe kerülhetett volna, ám ekkor még kimaradtak a helyzetei, a szünet után azonban mindent kamatostul visszakaptak az égiektől a hazaiak. A Juventustól kölcsönvett Riccardo Orsolini vezető találata után Luigi Sepe kapusról pattant a saját kapujába a labda, és ha a Parma ezzel nem került volna elég nagy bajba, Bruno Alves kiállítása miatt még tíz főre is fogyatkozott.

Ezt követte Lyanco fejes gólja, s bár a hajrában Roberto Inglese jóvoltából a vendégek szépítettek, néhány perccel később egy újabb öngóllal visszaállt a háromgólos különbség a felek között.

A Bologna a legutóbbi négy bajnokijából hármat megnyert, és ezzel a győzelemmel szinte biztossá tette bennmaradását az első osztályban. Mert noha az előnye két fordulóval a vége előtt „csak” öt pont a 18. Empoli előtt, még további négy együttest megelőz a „kiesővonal” fölött.

A Parma egyébként öt döntetlen után kapott ki ismét, és már kilenc kör óta nyeretlen a Serie A-ban.

OLASZ SERIE A
36. FORDULÓ
Bologna–Parma 4–1 (Orsolini 52., Sepe 59. – öngól, Lyanco 72., Sierralta 84. – öngól, ill. Inglese 81.)
Internazionale–Chievo 2–0 (Politano 39., Perisic 86.) – BŐVEBBEN ITT!

KORÁBBI EREDMÉNYEK
Roma–Juventus 2–0 (Florenzi 79., Dzeko 92.)
Torino–Sassuolo 3–2(Belotti 56., 82., Zaza 81., ill. Burabia 27., Lirola 71.)
Sampdoria–Empoli 1–2(Quagliarella 92. – 11-esből, ill. Farias 56., Di Lorenzo 75.)
Frosinone–Udinese 1–3(Dionisi 85., ill. Okaka 11., 44., Samir 41.)
SPAL–Napoli 1–2(Petagna 84. – 11-esből, ill. Allan 49., Rui 88.)
Fiorentina–Milan 0–1 (Calhanoglu 36.)
Atalanta–Genoa 2–1 (Barrow 46., Castagne 53., ill. Pandev 89.)
Cagliari–Lazio 1–2 (Pavoletti 91., ill. Luis Alberto 31., J. Correa 54.)