Serie A: óriási Milan-blama, kapusgóllal szerezte meg első pontját az újonc

2017.12.03. 14:32
A Milan drámai mérkőzésen 2–2-es döntetlent játszott Beneventóban az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 15. fordulójában.

A héten edzőváltáson áteső Milan most játszotta az első tétmérkőzését Gennaro Gattusóval a „fedélzetén”.

A piros-feketéket nem igazán jellemezte a Gattusótól még aktív játékosként megszokott tűz, az együttes sokáig egyáltalán nem találta a fogást a sereghajtó Beneventón. A 38. percben azonban megtört a jég, Giacomo Bonaventura volt eredményes – az olasz szélső egy beadás után közvetlen közelről, fejjel kotorta be a labdát a hazaiak kapujába (1–0).

Az 51. percben aztán jött a meglepetés, egyenlített a Benevento! A bajnokságban eddig pontot sem szerző újonc egy szöglet után volt eredményes. Gianluigi Donnarumma félelmetesen nagyot védett egy távoli kapáslövésnél, a kipattanó labdát viszont George Puscas estéből egyből bevágta a kapuba (1–1).

Nem örülhettek sokáig a hazaiak, hat perccel később, Bonaventura beadása után Nikola Kalinic maradt elképesztően üresen az ötösön belül, és a horvát támadó nem is rontott, senkitől sem zavartatva a kapuba bólintott (2–1).

A 75. percben Alessio Romagnolit kiállította a játékvezető – tegyük hozzá, az ítélet erősen vitatható –, így a Milan nehéz végjáték elé nézett. A Benevento tisztességgel próbálkozott, küzdött, mindent megtett az egyenlítő gólért, és a ráadásban jött is a csattanó!

Egy szabadrúgás után, a 95. percben a felmerészkedő Alberto Brignoli kapus mesteri fejesével egyenlített a Benevento, amivel egyúttal megszerezte az első pontját a szezonban! Gennaro Gattuso pedig foghatja a fejét, vélhetően nem ilyen bemutatkozásra számított…