A Juventus most csak négyet vágott a Hellasnak

2015.01.18. 20:40
Paul Pogba nyitotta meg a gólcsapot Torinóban (Fotó: Reuters)
Az olasz labdarúgó-élvonalban, a Serie A-ban a Juventus–Hellas Verona bajnokival zárult a forduló, és a hazaiak a papírformának megfelelően magabiztos, sokgólos győzelmet arattak. A „zebrák" végül négy gólnál álltak meg, előnyük immáron öt pont a legfőbb üldöző, az AS Roma előtt.

OLASZ SERIE A
19. FORDULÓ

Juventus–Hellas Verona 4–0 (Pogba 3., Tévez 7., 74., Pereyra 66.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Most minden más lesz – fogadkozott a Hellas Verona mestere, Andrea Mandorlini, utalva azzal, hogy pár napja alapos, 6–1-es verést kapott csapata ugyanitt a Juventustól, csak éppen az Olasz Kupában. Igaza is lett a mesternek, ugyanis akkor az ötödik, most a harmadik percben kapták az első gólt; hétközben Sebastian Giovinco, most Paul Pogba zörgetett először hálót. 1–0!

Ebben az idényben a Serie A-ban még nem kapott gólt az első negyedórában a Verona...

Nem sokra rá Álvaro Morata Carlos Téveznek is előkészített egy gólt (2–0), majd pár perc múlva teljesen összerogyhatott volna a Hellas, ha Andrea Pirlo szabadrúgását nem szedi ki a bal felső elől a Pogba-találatnál amúgy hibázó Rafael Pinheiro.

Kissé elkényelmesedett az éllovas ezt követően, csak közepesen veszélyes középtávoli lövésekig jutott, majd amikor a szünet után Lazarosz Hrisztodulopulosz helyzetbe verekedte magát, és ezen fellelkesülve Mandorlini beküldött a görög és Luca Toni mellé egy harmadik csatárt, Javier Saviolát, megrázta magát az „Öreg Hölgy", és Giorgio Chiellini előretörése után Roberto Pereyra lehűtötte a kedélyeket. 3–0!

A hajrá előtt Carlos Tévez még egyszer betalált (4–0, az argentin nagyon szeret a Verona ellen futballozni), de a Hellas fejlődése így is kézzel fogható. 6–1 után 4–0...

Az már tegnap eldőlt – a Juvét üldöző AS Roma 1–1-re végzett a Palermo otthonában –, hogy a hogy a bajnokság első felénél a torinóiak végeznek a tabella élén, de ezzel a sikerrel három pontról ötre növelte előnyét a címvédő a „farkasok" előtt.

1. Juventus 19 14 4 1 42–9 +33 46
2. Roma 19 12 5 2 32–14 +18 41
3. Napoli 19 9 6 4 34–24 +10 33
4. Sampdoria 19 8 9 2 25–17 +8 33
5. Lazio 19 9 4 6 33–22 +11 31
6. Fiorentina 19 8 6 5 27–18 +9 30
7. Genoa 19 7 7 5 27–23 +4 28
8. Milan 19 6 8 5 27–22 +5 26