A Juve visszavágott a Fiorentinának, és már 14 ponttal vezet

2014.03.09. 12:25
Kwadwo Asamoah (középen) góljával győzte le a Fiorentinát a Juventuss (Fotó: Reuters)
A Serie A 27. fordulójában a Juventus hazai pályán Kwadwo Asamoah góljával 1–0-ra legyőzte a támadásban nagyon keveset mutató Fiorentinát, így vissza tudott vágni az ősszel elszenvedett 4–2-es vereségért.

A Juventus a kezdő sípszótól kezdve magához ragadta az irányítást, az első 45 percben a Fiorentina minden erejét felemésztette a védekezés. A hazaiak azonban sokáig nem tudtak fogást találni a vendégek masszív védőfalán, amely remekül szűrt a saját tizenhatosán belül, illetve Tévezék játékába is sok hiba csúszott. Az áttörést egy remek egyéni villanás hozta meg: a 42. percben Kwadwo Asamoah tört be a tizenhatoson belülre, pazar csellel átverte Juan Cuadradót, majd jobbal lőtt nagy erővel kapura, a megpattanó labda végül a bal oldali kapufáról pattant a kapu közepébe. 1–0

A második félidő remekül indult a Fiorentina számára, hiszen Modibo Diakité bombagólt szerzett, ugyanakkor nem tartott sokáig az öröm, mivel a játékvezető les címén nem adta meg a védő találatát. Ez nem törte meg a „lilák” lelkesedését, nem sokkal később Marió Gomez előtt adódott lehetőség, de remek helyzetben nem tudott a kapuba fejelni közelről. Eközben a Juventus nem nagyon erőltette már a támadásokat, vártak a lehetőségre, hogy a kitámadó ellenfél ellen kontratámadásokat vezethessenek.

Igazi gólhelyzet így sem adódott már a torinóiak előtt, viszont a firenzeieknek lett volna még egy lehetőségük az egyenlítésre, de a csereként beálló Ryder Matos öt méterről a keresztlécre fejelte a labdát. Az eredmény már nem változott, a „zebrák” pedig már 14 ponttal vezetik a tabellát, igaz, a Roma két meccsel kevesebbet játszott. A Juventus–Fiorentina párharc nem ért véget ezzel a bajnokival, a két csapat az elkövetkező két hétben még összecsap egymással kétszer az Európa-liga nyolcaddöntőjében.