Kétszer vezetett az Atalanta, C. Ronaldo kétszer egyenlített

2020.07.11. 21:35
Cristiano Ronaldo (jobbra) csak a 11-espontról nem hibázott (Fotó: AFP)
Az olasz Serie A-ban Juventus–Atalanta rangadóval zárult a szombati nap, a pazar formában lévő bergamóiak hiába értek el két gólt Torinóban, Cristiano Ronaldo duplája miatt csak egy pontot szereztek.

OLASZ SERIE A
32. FORDULÓ
Juventus–Atalanta 2–2 (C. Ronaldo 55., 90. – mindkettőt 11-esből, ill. D. Zapata 16., Malinovszkij 80.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Borzalmasan kellemetlen ellenfélnek bizonyult az Atalanta, és bizony a címvédő az első félidőben látványosan nem tudott mit kezdeni a bergamóiak kőkemény, fegyelmezett és lelkes futballjával. Cristiano Ronaldóék csak szenvedtek, egy helyzetig jutottak csupán (a portugál fejese pontatlan volt, egyébként is lesről esett), egy ellentámadásból közben Duván Zapata megszerezte a vezetést a vendégeknek.

A gól előtt 8 percig és 10 másodpercig nem ért labdába a Juve az ellenfél térfelén, döbbenetes adat!

Pedig külön motiválhatta volna a címvédőt, hogy nem sokkal az ő mérkőzése előtt a második helyen álló Lazio kikapott odahaza a Sassuolótól – ugyanakkor az Atalanta előtt éppen felcsillant a remény, hogy a második helyre léphet. Egyébként is remek formában futballozik Gian Piero Gasperini csapata, minden sorozatot tekintve 11 győztes mérkőzéssel a háta mögött érezett Torinóba.

Az első félidőben 55 százalékban volt a labda a vendégeknél, és háromszor lőttek kapura, míg a hazaiak csak egyszer (Paulo Dybala 18 méteres lövését a pazar formában lévő honfitársa, José Luis Palomino blokkolta a bal alsó mellé).

Az Atalanta beállított egy régi csúcsot is, ezt megelőzően 1952-ben fordult elő, hogy a Serie A-ban egy csapatból hárman is eljussanak 15 gólig: most a Luís Muriel, Josip Ilicic, Duván Zapata trió tagjai tették ezt meg, akkor pedig a Juve Ermes Muccinelli, Giampiero Boniperti, John Hansen hármasa.

A hazai csapatba beállt Gonzalo Higuaín, a vendégekhez Muriel, de szép lassan elcsendesedett a rangadó. Ronaldo – aki az 55. percben büntetőből egyenlített – a hajrára fordulva kihagyott egy helyzetet, ellenben a másik kapu előtt a csereként pályára lépő Ruszlan Malinovszkij nem hibázott a maga lehetőségénél (1–2).

Malinovszkij lába nagyon elsült (Fotó: AFP)

Már úgy tűnt, az Atalanta megvicceli a Juvét is, amikor Muriel balszerencsés mozdulattal összehozott egy büntetőt a Juventusnak, Cristiano Ronaldo pedig ismét élt a lehetőséggel. Ismét, hiszen a szünet után nem sokkal Marten de Roon kezén csattant Dybala lövése, és ezért is büntető járt – a portugál ezt is értékesítette. 2–2

Kétszer szerzett tehát vezetést az Atalanta a Juventus otthonában, de két büntetőből egyenlített a címvédő – aki tovább halad az újabb címvédés felé.