Az Atalanta pontot szerzett a Juvétól, már a harmadik helyen áll

2019.05.19. 20:15
Mandzukic egyenlített a hajrában (Fotó: AFP)
A már bajnok, de a következő szezonban biztosan Massimiliano Allegri edző nélkül szereplő Juventus kevéssé motivált csapata az olasz kupadöntőben vereséget szenvedő Atalantát fogadta. Az első félidőben jobban játszottak a vendégek, vezetést is szereztek, de a második játékrészben valamelyest feljavuló hazaiaknak sikerült az egyenlítés. Az Atalanta így is fellépett a harmadik helyre a tabellán, és ha hazai környezetben legyőzi a Sassuolót, érmes és BL-induló lesz.

OLASZ SERIE A
37. FORDULÓ
Juventus–Atalanta 1–1 (Mandzukic 80., ill. Ilicic 33.)

Az utóbbi idők teljesítménye alapján keserves meccs várt a már bajnok Juventusra az olasz labdarúgó-bajnokság 37. fordulójában. Egyáltalán nem látszott a találkozó előtt, hogy mi tudná motiválni a „zebrákat”. Talán az, hogy egyik legendájuk, Andrea Barzagli visszavonul? Vagy hogy edzőjük, Massimiliano Allegri már csak két bajnokin ülhet a Juve kispadján, mert utána búcsúzik? Aligha. Púp a hátra.

Az Atalantának azonban volt oka harcolni. A kupadöntőben kikaptak ugyan a Laziótól, de egy győzelemmel óriási előnyre tehettek volna szert a BL-indulásért zajló versenyben, és egy érem sem megvetendő a bergamói alakulatnál, amely eddig még nem végzett dobogón a Serie A-ban.

Az első félidő elég lanyha játékot hozott, nyilvánvalóan nem törte magát nagyon a Juve, még leginkább C. Ronaldo volt aktív, de sehogy sem sikerült neki eltalálnia a kaput. Sokkal jobban csipkedte viszont a másik oldalon Josip Ilicic, akit sokszor csak szabálytalanság árán lehetett megállítani. Az első nagyobb ijedelem a 27. percben tört rá a hazai szurkolókra, amikor Duván Zapata centiméterekkel gurított a bal alsó mellé.

Aztán a 33. percben már szomorúság ülte meg a stadion nagy részét, mert egy szögletkombináció után Ilicic találta magát egyedül a Juve kapuja előtt, és gólra váltotta a lehetőséget. 0–1

A gól megfogta az amúgy sem túl éles Juventust, így a félidő hátralévő részében is aktívabb maradt az Atalanta, és Zapata akár a második vendéggólt is megszerezhette volna. Nem így történt, ezért félidőben maradt a vendégelőny.

A második félidőben visszahúzódott az Atalanta, már korántsem tudtak annyi veszélyt okozni, mint korábban, és a 70. perc táján a Juventus úgy döntött, hogy elkezd futballozni. Beszorították az Atalantát a kapuja elé, és bár igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani, de az erőfeszítésüket mégis siker koronázta, mert a 80. percben Mario Mandzukic rajtolt egy lehetetlen labdára, és lehetetlen szögből pöckölte Gollini lába között a hálóba az egyenlítő gólt. 1–1

A végére még jutott egy Bernardeschi-kiállítás egy rossz becsúszás után, majd a hármas sípszó, ami azt jelentette, hogy Barzagli és Allegri búcsúzott a hazai közönségtől, az Atalanta pedig kedvező helyzetbe került a dobogóért folytatott harcban, hiszen a harmadik helyre lépett előre, és ha az utolsó fordulóban hazai pályán legyőzi a Sassuolót, ott is marad.