Serie A: Jovetics hozta az Inter-sikert; Milan-vereség Firenzében

2015.08.23. 22:52
Paulo Sousa mosolyog, Mihajlovics komor, a firenzeiek első góljukat ünneplik (Fotó: Reuters)
Felemás milánói kezdés a 2015–16-os Serie A-idényben: az AC Milan sima, 2–0-s vereséget szenvedett a Fiorentinától, az Internazionale viszont Sztevan Jovetics 93. percben szerzett góljával legyőzte az Atalantát. Vereséget szenvedett a Sassuolótól a Napoli, az első forduló után a Carpit 5–2-re kiütő Sampdoria vezeti a tabellát. Mint arról beszámoltunk, a címvédő Juventus kora este nagy meglepetésre kikapott az Udinesétől.

FIORENTINA–AC MILAN

A Fiorentina 2006 óta nem veszített el hazai idénynyitó mérkőzést, bár most kemény diónak ígérkezett a Milan – ehhez képest Paulo Sousa csapata úgy vonulhatott az öltözőbe, hogy biztosan kézben tartotta a meccset, lévén a vendégek gól- és emberhátrányban voltak... A két kulcsesemény gyors egymásutánban történt: a 36. percben Rodrigo Ely megkapta második sárga lapját, a 38.-ban pedig Marcos Alonso irdatlan nagy szabadrúgásgólt lőtt.

A folytatás semmi jót nem ígért a Milannak, nem is jött semmi jó: a hatalmas ziccereket hibázó Fiorentina az 55. percben tizenegyeshez jutott, amit Josip Ilicic kegyetlenül be is vágott. Kétgólos hátrányból tíz emberrel esély sem volt felállni: a Milan simán kikapott, a firenzei közönség boldogan dalolt. Még az is lehet, hogy a Milan tényleg rászorul Mario Balotellire, akire ajánlatot tett a klub (ezzel alighanem vegyes érzelmeket kiváltva szurkolóiból).

„Tárgyalunk a Liverpoollal Mario Balotelli kölcsönvételéről, ám megegyezés még nem született a játékos bérének fizetéséről. Azt szeretnénk elérni, hogy Balotelli fizetésének egy részét mi álljuk, egy részét pedig a Liverpool. Azért akarjuk kölcsönvenni, mert reméljük, ráébred, ez az utolsó esélye. Nagyon remélem, hogy ezt felfogja. Zlatan Ibrahimovicról is álmodunk, de rettentő nehéz megszerezni, és úgy vélem, a PSG megtartja” – nyilatkozta a Mediaset Premiumnak Adriano Galliani ügyvezető.

INTERNAZIONALE–ATALANTA

Jovetics-fohász a győztes Inter-gól után (Fotó: AFP)

A Real Madridhoz igazolt Mateo Kovacicot elvesztő Inter új szerzeményei közül a kispadon jegelte Sztevan Joveticset – egészen a 15. percig, amikor Mauro Icardi helyére beállt a volt Manchester City-csatár, és a végén kulcsszerephez is jutott. Az Atalanta – mely a Serie A legrosszabb csapata, ha az 1. fordulóbeli eredményeit nézzük, 1949 óta nem nyert idegenben a nyitó körben – tartotta a 0–0-t, bár a bátran lövöldöző Geoffrey Kondogbia többször megizzasztotta Marco Sportiello kapust.

Az Inter meddő fölényben volt, aztán segítő kezet kapott Carlos Carmonától, aki a 66. percben megkapta első, a 71. percben második sárga lapját, így az Atalanta megfogyatkozott. Jovetics ettől úgy feldobódott, hogy majdnem a hálóba zúdított egy távoli lövést, majd Hernanes tévesztett célt centikkel. Roberto Mancini a végén még Rey Manajt is bevetette (jó néhány éve krízishelyzetben nem 18 éves albán csatár jött, hanem például Álvaro Recoba – leheletnyi különbség...), de hiába folyt az ostrom, a hazaiak csak kapufáig jutottak. Egészen a 93. percig, amikor Jovetics bevette Sportiello kapuját – rettentően szenvedett az Inter, de végül kicsikarta a győzelmet!

A TÖBBI PÁLYÁN

Az első forduló legnagyobb különbségű győzelmét a Sampdoria aratta, mely a 14. és a 37. perc között öt gólt szerezve hengerelte le az újonc Carpit, mely még finoman fogalmazva sem vette fel a Serie A ritmusát (amikor elkapta, akkor kétszer is betalált, a végén pedig büntetőt hibázott). Nem járt jobban az újak közül a Frosinone sem, mely ugyan nagyon hamar megszerezte a vezetést a Torino ellen, de nem tudta azt megtartani – a „bikák” a második félidőben egy jó ötperces periódussal fordítani tudtak.

A Chievo a 7. percben hátrányba került az Empoli ellen, aztán az 55. és a 64. perc között ráborította a pályát a házigazdára, ezzel el is döntötte a mérkőzést. A Napoli tökéletesen kezdett a Sassuolo ellen – Marek Hamsík már a 3. percben beköszönt –, de Antonio Floro Flores még az első félidőben kiegyenlített, az utolsó szó pedig Nicola Sansonéé volt, a vége nápolyi zakó. A Palermo a marokkói védő Abdelhamid el-Kautari hajrában szerzett góljának köszönheti a Genoa elleni győzelmet.

OLASZ SERIE A
1. FORDULÓ

Empoli–Chievo 1–3 (Saponara 7., ill. Meggiorini 55., Birsa 60., Paloschi 63.)
Fiorentina–Milan 2–0 (M. Alonso 38., Ilicic 56. – 11-esből)
Frosinone–Torino 1–2 (Soddimo 7., ill. Quagliarella 59., Baselli 64.)
Internazionale–Atalanta 1–0 (Jovetics 93.)
Palermo–Genoa 1–0 (el-Kautari 91.)
Sampdoria–Carpi 5–2 (Eder 14., 33. – az elsőt 11-esből, Muriel 21., 31., Fernando 37., ill. Lazzari 38., Matos 88.)
Sassuolo–Napoli 2–1 (Floro Flores 32., Sansone 84., ill. Hamsík 3.)