Kétgólos előnyt herdált el drámai végjátékban az Inter a Milan ellen

2017.04.15. 12:18
Zapata gólja mentette meg a Milant (Fotó: AFP)
„Kínai” derbit játszottak Milánóban, hiszen az Inter és a Milan tulajdonosa is kínai, de mivel az utóbbit csak a héten vette át Berlusconitól a befektető, ez volt az első összecsapásuk ilyen formában. Az első félidő végén kétgólos előnybe került az Inter, amely uralta is a meccset, bár a Milan előtt adódott több helyzet. Aztán a 83. percben szépített a Milan, majd a 7 perces hosszabbítás utolsó pillanatában egyenlítenie is sikerült.

OLASZ SERIE A
32. FORDULÓ
Internazionale–Milan 2–2 (Candreva 36., Icardi 44., ill. Romagnoli 83., C. Zapata 97.)

A MECCS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI.

Új, kínai tulajdonossal vágott neki a Milan a derbinek, és abban reménykedett, hogy ha megveri az Intert, akkor megelőzheti az európai kupaindulást jelentő 5. helyért vívott harcban az Atalantát. Az Internazionale viszont a hetedik helyről akart fellépni, és éppen a hatodik Milan rovására.

Mindkét milánói csapat kínai tulajdonosára utalva cin-cin derbinek vezette fel szóviccében a meccset a Corriere dello Sport. És ez nem csak a tulajdonosok miatt volt érdekes, hanem azért is, mert a korai kezdésnek hála, Kínában is „emberi időben" tudták nyomon követni az eseményeket. Meg is jegyezték az olaszok, hogy ilyen korán (12.30) még soha nem rendeztek városi derbit.

A meccset úgy kezdte a Milan, mintha el akarta volna söpörni az Intert. A hazai szurkolók csak kapkodták a fejüket, mert alig negyedóra alatt Delulofeu, Bacca vagy éppen Suso is gólt lőhetett volna, de elsősorban a remek Handanovic ezt megakadályozta. A 18. percben még ő is kevés volt, de ekkor a kapufa segítette ki a hazaiakat.

25 percig tartott a kegyetlen iram, attól kezdve visszavett a lendületből mindkét csapat. Ekkor már az Inter is feltűnt a Milan kapuja előtt, és mindjárt meg is szerezte a vezetést a 36. percben: Candreva kapott remek indítást, majd a tanácstalan De Sciglio kíséretében a kapuba küldte a labdát. 1–0

Alig tért magához a Milan, látszott, hogy erre a gólra nem számított a vendégcsapat. Addig tartott a merengés, amíg az első félidő végén, a 44. percben kettőre hizlalta előnyét az Inter. Történt, hogy Perisic bal oldali beadását elnézték a védők, így Icardi könnyedén lőhetett a hálóba. 2–0

A második félidőben sokáig eseménytelen labdázgatás zajlott, az Inter nem akart kinyílni, a Milan pedig egyszerűen nem talált fogást ellenfelén. A hazaiak előtt adódtak még kisebb lehetőségek, de annyira nem ambicionálták a gólszerzést.

A Milannak viszont szinte semmi sem akart összejönni, még a nagy helyzetüknél is bravúrral védte Deulofeu lövését Handanovic.

Aztán amikor már úgy tűnt, hogy az Inter könnyedén lehozza a meccset, váratlanul szépített a Milan. A 83. percben Romagnoli egy kis szöglet után éltette a piros-feketék reményeit. 2–1

Volt még hátra tíz perc, ment előre a Milan, de nem sok sikerrel. Az öt perc hosszabbításban húzta az időt rendesen az Inter, ezért Orsato bíró jelezte, hogy a hosszabbítást is hosszabbítani fogja. Így is történt. És mivel a 96. percben Biabiany elrontotta a nagy helyzetét, a 97.-ben egyenlített a Milan. Egy jobb oldali szöglet után Cristian Zapata lövése jutott át a gólvonalon, így a Milan legalább az egy pontnak örülhetett. 2–2

Ősszel az Inter egyenlített a 92. percben 2–2-re, most a Milan egalizált a végén. A sors ismételte önmagát, így vettek el egymástól pontokat a milánói csapatok – a riválisok legnagyobb örömére.