Serie A: Insignéről szólt Hamsík 400. bajnoki meccse

2018.09.23. 14:39
Ünneplő nápolyiak – könnyed győzelem Torinóban (Fotó: SSC Napoli)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 5. fordulójában a Napoli a kétgólos Lorenzo Insigne vezérletével 3–1-re győzött a Torino vendégeként.

A Torino ellen játszotta a 400. bajnoki meccsét az olasz élvonalban a Napoli kapitánya, Marek Hamsík, ám a mérkőzés eleje nem róla szólt – és a folytatás sem... A 4. percben ugyanis Lorenzo Insigne vágta a léc alá a labdát, miután Sebastiano Luperto beadásánál nem tudtak felszabadítani a védők. 0–1

A gól után is támadásban maradt a Napoli, Hamsík is szerepet játszott az egyik helyzetnél, majd a 20. percben Dries Mertens bal oldali beadásából Simone Verdi lőtt a kapuba. 0–2

A 0–2 után úgy tűnt, a nápolyiaknak már nem kell izgulniuk, simán begyűjthetik a három pontot, ám az 51. percben Andrea Belotti tizenegyesből szépített. A hazaiak azért lőhettek büntetőt, mert Massimiliano Irrati játékvezető szabálytalannak ítélte meg Luperto belépőjét Álex Berenguerrel szemben. 1–2

Nem sokáig volt azonban szoros a meccs, ugyanis José Callejón kapufáról kipattanó lövéséből Insigne ugyancsak a kapufa érintésével megszerezte a meccsen második, a szezonban immár a harmadik gólját, és mint később kiderült, ezzel az 1–3-as végeredményt is beállította. A Napoli így pontszámban beérte a tabellán az este a Frosinone vendégeként pályára lépő, 12 ponttal listavezető Juventust.

SERIE A, 5. FORDULÓ
VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK

Torino–Napoli 1–3 (Belotti 51., ill. Insigne 4. és 59., Verdi 21.)
15.00:Bologna–Roma (Tv:Digi Sport1)
15.00:Chievo–Udinese
15.00:Lazio–Genoa (Tv:Digi Sport3)
18.00:Milan–Atalanta (Tv:Digi Sport1)
20.30:Frosinone–Juventus (Tv:Digi Sport1)

KORÁBBI EREDMÉNYEK
Sampdoria–Internazionale 0–1 (Brozovic 94.)
Sassuolo–Empoli 3–1 (K-P. Boateng 13., Ferrari 57., Di Francesco 85. ill. Caputo 1.)
Parma–Cagliari 2–0 (Inglese 20., Gervinho 47.)
Fiorentina–SPAL 3–0 (Pjaca 18., Milenkovics 28., Chiesa 56.)

1. Juventus 4 4 9–4 +5 12
2. Napoli 5 4 1 9–7 +2 12
3. Fiorentina 5 3 1 1 11–3 +8 10
4. Sassuolo 5 3 1 1 12–8 +4 10
5. Lazio 5 3 2 7–5 +2 9
6. SPAL 5 3 2 4–4 0 9