Serie A: Immobile a 100. laziós gólját, csapata a Milan legyőzését ünnepelte

T. I.T. I.
2019.11.03. 22:45
Megdolgozott a három pontért a Lazio (Fotó: SS Lazio – Twitter)
Ciro Immobile gólja és Bastos öngólja után sokáig 1–1-es döntetlenre állt, végül Joaquin Correa remekül eltalált lövésével a rómaiak sikerét hozta a Milan–Lazio rangadó az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 11. fordulójában. A győzelem mellett pályafutása fontos mérföldkövét is ünnepelhette Immobile: a 29 éves olasz csatár 147. tétmeccsén a 100. gólját szerezte a Lazio színeiben.

A vendég Lazio a 6., az idényben eddig csak bukdácsoló házigazda, azaz az AC Milan a 12. helyről várhatta a két együttes rangadóját a Serie A-ban. Már amennyiben a két csapat formájából kiindulva lehetett a randevút rangadónak nevezni...

Milánóban talán inkább azt remélték, hogy nem. A csapat ugyanis a 2019–2020-as évadban kifejezetten pocsék formát mutat a kiemelt mérkőzéseken: a Romától idegenben 2–1-re, a Fiorentinától odahaza 3–1-re, az Intertől, szintén pályaválasztóként, 2–0-ra kapott ki eddig.

Mintha csak az égiek sem tudtak volna dönteni a kérdésről, akét csapat egészen a 83. percig döntetlenre állt. Előbb Ciro Immobile vette be Gianluigi Donnarumma kapuját, három minutummal később a római védő, Bastos melléről vágódott a labda a gólvonalon túlra – pechjére a Lazio által őrzött gólvonaláról volt szó. 1–1

A második félidőben mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, még ha nem is ordító ziccerekről volt szó. Aztán jött Correa, aki Luis Alberto indítása után lefutotta védőjét a tizenhatos jobb szélénél, majd a kapu jobb oldalába vágta a labdát, megpecsételve a Milan sorsát. 1–2

A Lazio 20 év után először(!) tudott győzni a San Siróban a Milan vendégeként. Immobile 100. gólját is idevéve, bőven lesz mit ünnepelniük a hazaúton a rómaiaknak...

A Milan a 11., a Lazio a BL-selejtezős negyedik helyen áll.