Serie A: idegenbeli sikerrel kezdett a Lazio

CS. M.CS. M.
2020.09.26. 20:12
Immobile góllal kezdte az új idényt (Fotó: Twitter, @OfficialSSLazio)
Az olasz labdarúgó-bajnokság élvonalának (Serie A) második fordulójában lépett először pályára az előző idényt negyedik helyen záró Lazio, a fővárosiak kétgólos sikert arattak Cagliariban (0–2). A másik szombat kora esti meccsen az újonc Benevento 3–2-re legyőzte a Sampdoriát egy hajrában szerzett bombagóllal.

Cagliari–Lazio 0–2
A fővárosiak már a 4. percben vezetést szereztek Manuel Lazzari révén, aki Adam Marusics passza után lőtt az üres kapuba (0–1).

A következő gólra egészen a 74. percig kellett várni – ekkor az előző idény gólkirálya, egyben európai aranycipőse, Ciro Immobile érkezett a Lazio kontrájával, és kapásból lőtte ki a jobb alsó sarkot (0–2).

Sampdoria–Benevento 2–2
A hazaiaknak kevesebb mint húsz perc kellett ahhoz, hogy kétgólos előnybe kerüljenek – előbb Fabio Quagliarella talált be közelről (1–0), majd Omar Colley fejes gólja érkezett (2–0). A Benevento a 33. percben Luca Caldirola révén szépített (2–1).

Sőt, a 72. percben ki is egyenlített az újonc! A főszereplő ezúttal is Caldirola volt, aki egy szöglet után fejelt a kapuba (2–2). Ezzel még mindig nem volt vége: a 88. percben Gaetano Letizia próbálkozott nagyjából 30 méterről, és óriási gólt szerzett, így fordított, és nyert a Benevento (2–3).

OLASZ SERIE A
2. FORDULÓ
Cagliari–Lazio 0–2 (Lazzari 4., Immobile 74.)
Sampdoria–Benevento 2–3 (Quagliarella 8., Colley 18., ill. Caldirola 33., 72., Letizia 87.)
Torino–Atalanta 2–4 (Belotti 11., 43., ill. A. Gómez 13., Muriel 21., Hateboer 42., De Roon 54.)