Serie A: hiába CR gólja, a Juventus kikapott a Laziótól

H. K.H. K.
2019.12.07. 22:41
A Lazio legyőzte a Juventust (Fotó: AFP)
A Lazio 3–1-re legyőzte a Juventust az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 15. fordulójának rangadóján.

A vendégek szerezték meg a vezetést – Cristiano Ronaldónak nem volt túl nehéz dolga, egy szép támadás végén néhány méterről az üres kapuba kellett belsőnie a labdát (0–1).

Noha nem igazán volt benne a folytatásban az egyenlítés, a Lazio az első, kaput is eltaláló kísérletéből betalált: az első félidő hosszabbításában Luiz Felipe érkezett remek ütemben a bal szélről érkező beadásra, és a brazil védő emberét megelőzve öt méterről a bal felsőbe fejelt.

A második félidőben jött a meglepetés: a 75. percben Szergej Milinkovics-Szavics Matthijs de Ligtet előzte meg egy beívelésnél, majd az ötös sarkáról a kapuba bombázott, amivel a Lazio fordított az időközben emberhátrányba kerülő „zebrák” ellen (2–1).

Négy perccel később Wojciech Szczęsny szabálytalankodott a tizenhatoson belül, ami után büntetőt kapott a Lazio, ám Ciro Immobile lövését a lengyel kapus hárította – azonban hiába a bravúr, a Juventus nem tudott már egyenlíteni, sőt, a Lazio a hosszabbításban megszerezte a harmadik gólját is, amivel 3–1-re megnyerte az összecsapást.

OLASZ SERIE A
15. FORDULÓ

Lazio–Juventus 3–1 (Luiz Felipe 45+1., Milinkovics-Szavics 74., Caicedo 95., ill. C. Ronaldo 25.)
KORÁBBAN
Udinese–Napoli 1–1 (Lasagna 32., ill. Zielinski 69.)
Atalanta–Verona 3–2 (Malinovszkij 44., Muriel 64. – 11-esből, Djimsiti 93., ill. Di Carmine 23., 57.)