Serie A: hét gólt szerzett az Atalanta, botlott a Napoli

P. K.P. K.
2019.10.27. 17:06
Az Atalanta játékosa, Amad Traoré az első, 2002-ben született játékos, aki gólt szerzett a Serie A-ban (Fotó: Twitter/IFTV)
Vasárnap 15 órától három mérkőzést rendeztek az olasz élvonalbeli labdarúgó bajnokság 9. fordulójában. Az Atalanta fölényes sikert aratott az Udinese fölött. A SPAL–Napoli és a Torino–Cagliari találkozó egyaránt 1–1-es döntetlennel zárult.

A Bajnokok Ligájában szenvedő, a héten a harmadik csoportmeccsét is elveszítő Atalanta a bajnokságban folytatta jó szereplését. A bergamóiak ugyan a 11. percben hátrányba kerültek hazai pályán az Udinesével szemben, de Stefano Okaka góljára tíz perc elteltével Josip Ilicic válaszolt. A találkozó a 35. percben dőlt el, amikor Luis Muriel értékesítette a Nicholas Opoku szabálytalansága után megítélt büntetőt, de a vendégek emberhátrányba is kerültek, mert a ghánai védő megkapta a második sárga lapját.

Az Atalanta ezt követően az 52. percig további három gólt szerzett, majd a lefújásig még kettőt. Mruiel triplázott (kettőt lőtt 11-esből), így már nyolc gólnál jár a bajnoki idényben. A hazaiak 7–1-re győztek, ezzel megerősítették a 3. pozíciójukat a tabellán. A hetedik hazai gólt a Serie A-ban most debütáló, 17 éves elefántcsontparti Amad Traoré szerezte, aki hat perccel a becserélése után talált a kapuba, ő az első, 2002-es születésű játékos az olasz élvonal történetében, aki gólt tudott szerezni.

A forduló előtt 4. helyen álló Napoli a meccs előtt 19. helyen álló SPAL otthonában vesztett pontokat. Arkadiusz Milik 23 méteres lapos lövésével ugyan már a 9. percben vezetést szerzett a vendégcsapat, de Jasmin Kurtic hét percen belül egyenlített. Ezek után a Napoli a legnagyobb helyzeteit is kihagyta, Miliknek, Fabián Ruiznak és Fernando Llorentének is megvolt a lehetősége a gólszerzésre, de egyikük sem tudott élni vele.

Az 5. helyen álló Cagliari pedig a Napoli botlásával nem tudott élni, mert bár vezetett a Torino vendégeként, 1–1-re végzett, így nem tudta befogni Carlo Ancelotti csapatát a táblázaton. A korábban kezdődött Bologna–Sampdoria meccsen a hazaiak győztek 2–1-re.

OLASZ SERIE A
9. FORDULÓ
VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK
Atalanta–Udinese
7–1 (Ilicic 21., 43., Muriel 35., 47., 75. – az elsőt és a harmadikat 11-esből, Pasalic 52., A. Traoré 83., ill. Okaka 11.)