Serie A: három perc után vezetett, de 3–1-re kikapott a Fiorentina

2019.03.03. 19:59
Az Atalanta egygólos hátrányból fordítva hazai pályán 3–1-re legyőzte a Fiorentinát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 26. fordulójában.

Luis Muriel a tizedik mérkőzésén lépett pályára a Fiorentinában és mindössze nyolcadik kaput találó lövéséből a hetedik találatát jegyezte az együttes színeiben – ezzel a góllal vezetett három perc után a vendégcsapat (0–1).Luis Muriel a tizedik mérkőzésén lépett pályára a Fiorentinában és mindössze nyolcadik kaput találó lövéséből a hetedik találatát jegyezte az együttes színeiben – ezzel a góllal vezetett három perc után a vendégcsapat (0–1).

Csakhogy az Atalanta már az első félidőben fordított, előbb Josip Ilicic, majd Alejandro Gómez vette be a hazai kaput (2–1). Majd a második félidőben Robin Gosens állította be a 3–1-es végeredményt.

A bergamói együttes tehát öt nap alatt másodszor is három találatig jutott a Fiorentina ellen – csak épp a kupaelődöntővel ellentétben ezúttal a firenzeiek csupán egyszer, nem pedig háromszor válaszoltak.

OLASZ SERIE A
26. FORDULÓ
Atalanta–Fiorentina 3–1
(Ilicic 28., A. Gómez 34., Gosens 59., ill. Muriel 3.)
KORÁBBAN
Torino–Chievo 3–0 (Belotti 76., Rincón 92., Zaza 93.)
Udinese–Bologna 2–1 (De Paul 25. – tizenegyesből, Pussetto 79., ill. Palacio 39.)
Genoa–Frosinone 0–0
SPAL–Sampdoria 1–2 (Kurtic 94., ill. Quagliarella 4., 11.)
KÉSŐBB
20.30: Napoli–Juventus (Tv: Digi Sport1)
SZOMBATON

Lazio–Roma 3–0
(Caicedo 12., Immobile 72. – 11-esből, Cataldi 89.)
Empoli–Parma 3–3
(Dell'Orco 19., Caputo 59. – 11-esből, Bruno Alves 91. – öngól, ill. Gervinho 13., Rigoni 45+1., Bruno Alves 82.)
Milan–Sassuolo 1–0 (Lirola 35. – öngól)
PÉNTEKEN
Cagliari–Internazionale 2–1 (Ceppitelli 31., Pavoletti 43., ill. L. Martínez 38.)

1. Juventus 25 22 3 53–15 +38 69
2. Napoli 25 17 5 3 46–18 +28 56
3. Milan 26 13 9 4 39–22 +17 48
4. Internazionale 26 14 5 7 38–22 +16 47
5. Roma 26 12 8 6 49–36 +13 44
6. Atalanta 26 12 5 9 54–37 +17 41
7. Torino 26 10 11 5 33–22 +11 41
8. Lazio 25 12 5 8 36–27 +9 41