Serie A: gólt kaptak, de 11-est lőhettek; VAR-atlan fordulattal nyert a Fiorentina

2019.02.17. 14:28
A Fiorentina 4–1-re legyőzte idegenben a SPAL-t, miután a 74. percben még úgy tűnt, a ferrarai együttes megszerzi a vezetést és 2–1-re meg is nyerheti a mérkőzést. Végül visszanézték az akciót, a gólt nem adták meg, a labdaszerzést viszont szabálytalannak találták, így tizenegyeshez jutott a firenzei csapat, amit be is lőtt.

Az idény előtt a SPAL-hoz kölcsönbe került Andrea Petagna a 22. mérkőzésén a kilencedik gólját lőtte a 2018–2019-es kiírásban a Serie A-ban (1–0), korábban az Atalanta, a Sampdoria és a Milan színeiben 69 mérkőzés alatt jutott összesen kilenc gólig az olasz élvonalban. Andrea Petagna a 22. mérkőzésén a kilencedik gólját lőtte a 2018–2019-es kiírásban a Serie A-ban (1–0), korábban az Atalanta, a Sampdoria és a Milan színeiben 69 mérkőzés alatt jutott összesen kilenc gólig az olasz élvonalban.

Mindez azonban nem ért pontot, köszönhetően egy eddig példátlan videobírós döntésnek: történt, hogy a 73. percben – már 1–1-es állásnál – Federico Chiesa került földre a tizenhatoson belül, a játékvezető nem fújt semmit, a labdaszerzést követő akcióból pedig a SPAL Mattia Valoti révén másodszor is megszerezte a vezetést, ám miután visszanézték a történéseket, nemhogy a találatot nem adták meg a hazaiaknak, hanem a gól előtt történtek miatt büntetőhöz jutott Fiorentina...

A tizenegyest Jordan Veretout értékesítette (1–2), majd két percre rá a csereként beálló Giovanni Simeone is bevette a SPAL kapuját, megpecsételve a ferrarai klub sorsát (1–3). A 88. percben Gerson állította be a végeredményt (1–4).

A fordulat

OLASZ SERIE A
24. FORDULÓ
Internazionale–Sampdoria 2–1 (D'Ambrosio 73., Nainggolan 78., ill. Gabbiadini 76.)
Udinese–Chievo 1–0
(Teodorczyk 86.)

Genoa–Lazio 2–1
(Sanabria 75., Criscito 93., ill. Badelj 44.)
Empoli–Sassuolo 3–0 (Krunic 34., Acquah 37., Farias 60.)
SPAL–Fiorentina 1–4 (Petagna 36., ill. E. Fernandes 44., Veretout 79. – 11-esből, Simeone 81., Gerson 88.)