Serie A: fordított Torinóban a Lazio, egy pont a hátrány

2020.06.30. 21:33
Marco Parolo gólja három pontot ért (Fotó: AFP)
A Lazio idegenben 2–1-re legyőzte a Torinót az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 29. fordulójának nyitó mérkőzésén.

Finoman fogalmazva sem indult jól a Lazio számára a torinói kirándulás, egy kezezés miatt tizenegyeshez jutott a Torino, Andrea Belotti pedig nem hibázott, a kapu bal oldalába lőtt (1–0).

A már az első félidőben is fölényben játszó vendégek (a fordulás előtt csak egy lesgólra futotta) a szünet után eggyel magasabb fokozatba kapcsoltak, és gyorsan összes is jött az egyenlítés: a 48. percben Ciro Immobile került helyzetbe a tizenhatoson belül, és ballal szépen kilőtte a hosszú alsót (1–1). A 30 éves támadó 29. idénybeli bajnokiján a 29. gólját jegyezte, ezzel beállította a saját maga által beállított klubrekordot (2017–2018). A Serie A ezen szakaszában csak egy játékos volt, aki ennél jobban állt a gólokat tekintve, 1959-ben Antonio Valentin Angelino 31 találattal vezette a góllövőlistát 29 fordulót követően.

A győztes gólhoz kisebb szerencse is kellett Marco Parolo lövése megpattant egy védőn, így Salvatore Sirigunak nem volt esélye a hárításra (1–2).

A Lazio győzelmével egy pontra megközelítette a Juventust, amely 21.45-től a Genoa otthonában lép pályára.