A Roma a Fiorentina legyőzésével bebiztosította a BL-indulást

2014.04.19. 20:57
Így ünnepelte a győztes gólt a belga Nainggolan (Fotó: Action Images)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 34. fordulójának zárómérkőzésén a Roma értékes, 1–0-s győzelmet aratott a negyedik helyen álló Fiorentina otthonában, a találkozó egyetlen gólját Radja Nainggolan szerezte az első félidőben. A fővárosiak sorozatban nyolcadik sikerükkel 14 pontra növelték az előnyüket a harmadik Napolival szemben, így négy körrel a vége előtt bebiztosították az ezüstérmet, valamint kvalifikálták magukat a Bajnokok Ligája főtáblájára.

Az olasz bajnokság két, leglátványosabb futballt játszó együttesének mérkőzése álmosan indult, a csapatok szinte semmi kockázatot nem vállaltak.

Húsz perc elteltével a két legjobb csatárát, Giuseppe Rossit és Mario Gomezt sérülés miatt továbbra is nélkülöző Fiorentina támadásai sűrűsödtek, de a Roma (ahonnan szintén egy gólerős támadó, Mattia Destro hiányzott eltiltás okán) egy kontrával majdnem büntetett: Ljajics pontos centerezése után a teljesen egyedül érkező Gervinho kilenc méterről belsőzött mellé. Az elefántcsontparti határozottan nem a befejezések embere.

A hazaiak tovább építgették támadásaikat – Cuadrado és Castan párharca élményszámba ment –, de a vendégek állták a sarat, majd a 26. percben (viszonylag váratlanul) megszerezték a vezetést. Ljajics egy lendületes szóló végén a Fiorentina lescsapdáját kijátszva ugratta ki egy finom gurítással a védőjéről leváló Radja Nainggolant, aki hat méterről, estében szerezte meg második gólját a Roma mezében (0–1). Ljajics a hetedik gólpasszát jegyezte a szezonban.

A játékrész végét megnyomta a Montella-csapat, és a 43. percben a közönséggel szinkronban büntetőt reklamáltak. Ilicic szabadrúgása után Totti (az egyszemélyes sorfal) könyékkel blokkolt, de kezét a testéhez szorítva tartotta. A bíró nem fújt a sípjába, így a szünetre a „farkasok" vonulhattak előnnyel.

A második félidőben még kevesebbet volt a labda a Románál, állandósult a lilák fölénye, de igazi gólhelyzetet alig-alig tudtak kialakítani, távolról lőtték körbe De Sanctis kapuját, a hatásfok (hazai szempontból) lehangoló volt.

A legközelebb a 71. percben állt az egyenlítéshez a Fiorentina: Ilicic az ötös vonalára tekert szabadrúgásánál Szavics érkezett egyedül, de a hátvéd fölé belsőzött, fogta is a fejét.

A végére teljesen leült a találkozó, a Fiorentina lélekben feladni látszott az egyenlítési reményeket, míg ellenfele már nem nagyon akart futballozni, többnyire ölte a játékot.

A Roma nem játszott szépen Firenzében, a szezonban mutatott erényeiből keveset villantott fel, de profi módon hozta le a mérkőzést, így sorozatban a nyolcadik győzelmét is megszerezte. Ám hiába az őszi tízmeccses és a tavaszi (ezidáig) nyolcmeccses bravúrszéria, a kiemelkedő teljesítmény és a valószínűsíthető pontrekord ellenére is úgy tűnik, 2014-ben a római szurkolóknak meg kell elégedniük az ezüstéremmel.

A Fiorentina a vereségével nem tudta kihasználni a Napoli udinei döntetlenjét, maradt a negyedik helyen, de mögötte két pontra zárkózott a Parmából három ponttal távozó Internazionale, vagyis a negyedik helyért még izgalmas csatára van kilátás.