Serie A: CR-gól még mindig nincs, Juve-győzelem megint van

2018.09.01. 22:29
Cristiano Ronaldo ünnepli a győztes gólt szerző Blaise Matuidit (Fotó: AFP)
Cristiano Ronaldo a harmadik olasz bajnoki mérkőzésén sem talált be, de csapata, a Juventus 2–1-re így is legyőzte idegenben a Parmát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 3. fordulójában. A torinói sztárcsapat góljait Mario Mandzukic és Blaise Matuidi szerezte.

A harmadik fordulóban Paulo Dybala másodszor maradt ki a Juventus kezdőcsapatából – a támadósorban Mario Mandzukic és Federico Bernardeschi kezdett Cristiano Ronaldo mellett –, de még mielőtt a szimpatizánsok kritizálni kezdték volna Massimiliano Allegri döntését, a Juve már meg is szerezte a vezetést.

Két perc sem telt el a meccsből, amikor Juan Cuadrado beadása után Mandzukic kotorta be a labdát a kapuba négy méterről. A „zebrák” legutóbb Fernando Llorente révén 2013 novemberében, a Napoli elleni meccsen találtak be ilyen hamar olasz bajnoki mérkőzésen (0–1).

A 33. percben aztán egyenlített a Serie A-ba három év után visszajutó Parma – a látottak alapján egyáltalán nem érdemtelenül. Massimo Gobbi beadásába Roberto Inglese épp annyira tette bele a fejét, hogy Wojciech Szczesny ne érje el a labdát, amelyet a középen érkező Gervinho a kapuba sodort (1–1).

Az első félidő hosszabbításában majdnem fordítani is sikerült a hazaiaknak, ám Luca Rigoni ziccerét Szczesny kivédte, majd a kipattanó labdát még időben kikanalazta szögletre.

Allegri a második félidő elején cserélt, de nem Dybalát küldte pályára Bernardeschi helyett, hanem Douglas Costát, aki azonnal hasznossá tette magát, három perccel később ugyanis ő indította el azt az akciót, amelynek végén a Juve ismét előnybe került. A támadást Blaise Matuidi fejezte be egy éles szögből leadott pontos lövéssel a jobb felső sarokba, miután Mandzukic sarokkal helyzetbe hozta (1–2).

A gól után Roberto D'Aversa, a Parma vezetőedzője lecserélte Gervinhót, akin látszott, hogy nem örül a szakember döntésének, majd nem sokkal később Douglas Costa találta el a kapufát.

Cristiano Ronaldónak két-három helyzete akadt a mérkőzésen, de a hőn áhított első olasz bajnoki gólját nem az Ennio Tardini Stadionban szerezte meg, melynek díszpáholyában a hírek szerint Portugália miniszterelnöke, Antonio Costa is helyet foglalt.

CR-t vigasztalhatja, hogy a Juve az ő találatai nélkül is szorgalmasan gyűjtögeti a pontokat, s fennállása során először kezdett sorozatban három bajnoki idényt is három győzelemmel a Serie A-ban.