Serie A: Chiesa lett a hős, nagy esélyt szalasztott el a Chievo

2019.01.27. 14:33
A Fiorentina 4–3-as győzelmet aratott a tabella utolsó helyén álló Chievo otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában.

A Fiorentina Luis Muriel és Marco Benassi góljával már 2–0-ra vezetett Veronában, ám a Chievo az első félidő végén Mariusz Stepinski révén szépített (1–2), majd a második játékrészben Benassi kiállítása után Sergio Pellissier büntetőjével egyenlített is (2–2). Luis Muriel és Marco Benassi góljával már 2–0-ra vezetett Veronában, ám a Chievo az első félidő végén Mariusz Stepinski révén szépített (1–2), majd a második játékrészben Benassi kiállítása után Sergio Pellissier büntetőjével egyenlített is (2–2).

A 79. minutumban, Federico Chiesa találatával szerezték vissza a vezetést (2–3) az ekkor már 20 perce emberhátrányban futballozó firenzeiek, a 83. percben pedig Pellissier végezhetett el újabb büntetőt, ám a veterán olasz támadót ezt már elhibázta. A Fiorentina válaszul a 86. percben újfent beköszönt, Chiesa második góljával minimálisra csökkentek a hazaiak pontszerzési reményei(2–4).

A 90. percben Filip Djordjevics szépített, de a Chievo így sem tudta elkerülni a vereséget (3–4).

A Sevillától kölcsönvett Luis Muriel az első Fiorentina-játékos Luca Toni 2005-ös debütálása óta, aki az első két Serie A-mérkőzésén betalál a klub színeiben. A kolumbiai támadó már három találatnál jár.

OLASZ SERIE A
21. FORDULÓ
Chievo–Fiorentina 3–4 (Stepinski 38., Pellissier 60. – 11-esből, Djordjevics 90., ill. L. Muriel 4., Benassi 27., Chiesa 79., 86.)
Korábban
Milan–Napoli 0–0
Sassuolo–Cagliari 3–0 (Locatelli 9., Babacar 45+4. – 11-esből, Matri 87.)
Sampdoria–Udinese 4–0 (Quagliarella 33., 56. – mindkettőt 11-esből, Linetty 68., Gabbiadini 78.)