A Catania ellen szerezte meg első idegenbeli bajnoki sikerét a Milan

2013.12.01. 12:25
Balotelli (középen) fontos gólt szerzett a Catania ellen (Fotó: Action Images)
A Serie A 14. fordulójában a Milan 3–1-re felülmúlta vendégként a Cataniát, így lezárta ötmérkőzéses nyeretlenségi szériáját, ráadásul megszerezte az első idegenbeli bajnoki győzelmét a bajnokságban. A milánóiak góljait Montolivo, Balotelli és Kaká lőtte, a Catania pedig tíz emberrel fejezte be a meccset Tahcidisz kiállítását követően.

Kifejezetten élvezetes első fél órát produkáltak a csapatok, bár eleinte nem forogtak veszélyben a kapuk. A Milan birtokolta többet a labdát, de a vezetést a Catania szerezte meg a semmiből. A 13. percben egy bal oldali beadást követően Lucas Castro elé került a labda, aki hét méterről kapura lőtt, amibe Daniele Bonera vetődött bele az ötösnél, és végül az ő testéről pattant be a labda Gabriel kapujába. 1–0

Nem kellett azonban sokat várni a Milan válaszára. A 19. percben Kaká indította a bal szélen Urby Emanuelsont, akinek a beadása megtalálta Riccardo Montolivót a hosszú oldalon, az olasz válogatott játékos pedig belsővel a kapu közepébe helyezett hét méterről. 1–1

A félidő hátralévő részében akadtak még helyzetek mindkét csapat előtt, de újabb gól már nem született a szünetig.

A második játékrész nem hozott olyan iramot, mint az első, a legkorábbi lehetőségre az 56. percig kellett várni, de Mario Balotelli öt méterről nem tudta a kapuba lőni a labdát, igaz, két védő is lógott a nyakán. Néhány perccel később újra Balotelli került helyzetbe, ám hét méterről a bal alsó sarok mellé fejelt.

A 63. percben aztán már nem hibázott a csatár, aki 18 méterről lőtt nagy erővel a jobb alsó sarokba egy szabadrúgást – szeptember tizenharmadika után talált be újból bajnoki mérkőzésen az olasz válogatott támadó. 1–2

Ráadásul a gólt követően azonnal emberelőnybe is került a Milan: Panajotisz Tahcidisz vágta fel Balotellit a félpályánál, amiért egyből felmutatta neki a játékvezető a pirosat.

A Catania mindent feltett egy lapra az egyenlítés érdekében, de nem járt sikerrel, a Milan pedig a 81. percben végleg eldöntötte a három pont sorsát. Montolivo indításával Kaká gyalogolt be a kapuig, majd három méterről a keresztléc alá bombázta a labdát. Ez volt a brazil aranylabdás 99. gólja a lombard gárda játékosaként. 1–3

A Milan először tudott a jelenlegi bajnokságban vendégként győzni, a Catania pedig továbbra is nehéz helyzetben van, hiszen nem sikerült közelebb kerülnie a bennmaradást jelentő 17. helyhez.