Otthagyott két pontot a Cagliari otthonában a Napoli

2013.12.21. 20:40
Volt ok a csalódottságra: a Napoli pontokat szórt el a Cagliari ellen (Fotó: Reuters)
A Serie A 17. fordulójában a Napoli 1–1-es döntetlent játszott a Cagliarival idegenben. A hazaiak szereztek vezetést korán Nene jóvoltából, erre Higuaín felelt egy tizenegyesgóllal. A nápolyiak Callejón találatával a győzelmet is megszerezhették volna, de a játékvezető les miatt nem adta meg a spanyol játékos gólját. A vendégek ráadásul sérülés miatt elveszítették Pepe Reinát.

A Cagliari kezdte jobban a mérkőzést, és ennek igen hamar meglett az eredménye, bár ehhez a vendégek is nyújtottak kis segítséget. A kilencedik percben Radja Nainggolan ívelését követően Christian Maggio bambult el, Davide Astori ezt kihasználva betört a tizenhatoson belülre, majd középre tette a labdát, amelyet Nene a kapu közepébe vágott hét méterről. 1–0

A kapott gól felrázta a Napoli játékosait, akik rögvest elkezdtek veszélyesebben játszani, és tíz perccel az első gólt követően sikerült is kiegyenlíteniük. Lorenzo Insigne bal oldali beadását követően Goran Pandev elesett a tizenhatoson belül Astori mellett, a játékvezető pedig habozás nélkül a büntetőpontra mutatott. A tizenegyest Gonzalo Higuaín váltotta gólra, ez volt az argentin kilencedik bajnoki gólja ebben a szezonban. 1–1

A félidő hátralévő részében már nem változott az eredmény, de fontos megjegyezni, hogy sérülés miatt mindkét együttes kénytelen volt cserélni. A hazaiaknál a gólszerző Nene nem tudta folytatni a játékot, míg a nápolyiaknál Reina kért cserét húzódás miatt.

A második játékrész óvatosabb játékot hozott, mint az első félidő, a csapatok elsősorban a védekezésre összpontosítottak, nem igazán tudtak az ellenél kapuja előtt veszélyes helyzeteket teremteni. A semmiből José Callejón a jobb alsó sarokba lőtt szép mozdulattal a 73. percben, de a partjelző intésére a játékvezető nem adta meg a találatot, ugyanis szerinte Higuaín beleért a lövésbe, és ő lesen álldogált. Így végül már nem változott az eredmény, a Cagliari immáron hat mérkőzés óta veretlen a Serie A-ban, a Napoli pedig nem tudta utolérni a Romát a tabella második helyén.

A kora esti mérkőzésen a Livorno sorozatban hatodik bajnokiján maradt nyeretlen azzal, hogy hazai pályán 2–1-re kikapott az Udinesétől. A Livorno mindössze egyet nyert meg legutóbbi tizennégy bajnoki mérkőzéséből, így nem csoda, hogy továbbra is a kiesőzónában tartózkodik.